Bu rapor can yakar

Bu rapor can yakar
18.04.2012 Çarşamba

Beşiktaş'ın sahasındaki G.Saray karşılaşmasında 4 taraftarın sahaya girmesiyle yaşanan olaylar Siyah- Beyazlılar'a pahalıya patlayacak... Maçın gözlemcisi Serdar Çakır'ın, "Futbolcuların can güvenliği tehlikeye girdi" yazdığı ve Beşiktaş'a çok ağır cezaların geleceği öğrenildi

Beşiktaş'ın önceki gün sahasında oynadığı Galatasaray maçında yaşanan tribün olayları, Siyah-Beyazlı kulübün başını fena ağrıtacak. Derbi karşılaşmasının gözlemcisi Serdar Çakır'ın yazdığı raporun ardından Beşiktaş'a çok yüklü cezaların verilmesi bekleniyor.

CAN GÜVENLİĞİ TEHLİKESİ
Derbi karşılaşmasında sahaya 4 kişinin girmesi, bir taraftarın Galatasaraylı Eboue'yi kovalaması, atılan yabancı maddeler ve edilen küfürlerle gerilen ortamın Beşiktaş'a pahalıya mal olması bekleniyor. Sahaya atılan yabancı maddeleri, taraftarların sahaya girmesini, edilen küfürleri raporuna tek tek yazan maçın gözlemcisi Serdar Çakır'ın raporunda yer alan bir ifadenin Siyah-Beyazlılar'ın canını çok yakacağı tahmin ediliyor. Çakır'ın, yaşananlar üzerine raporuna, "Futbolcuların sahada can güvenliği tehlikeye girdi" diye yazdığı ve bunun Beşiktaş'a ağır yaptırımlara mal olacağı öğrenildi.

EN AZ 3 MAÇ
Çakır'ın raporu doğrultusunda karar vermesi beklenen Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun Siyah-Beyazlılar'a en az 3 maç saha kapatma cezası kesmesi bekleniyor. Buna göre, Beşiktaş'ın Süper Final'de kendi sahasında yapacağı Trabzonspor ve Fenerbahçe maçlarını seyircisinden yoksun oynaması gündeme geliyor. Disiplin Kurulu'nun yaşanan istenmeyen olaylar sonrasında Siyah- Beyazlı kulübe çok yüklü bir miktarda para cezası keseceği de sızan haberler arasında yer alıyor.

KARTAL BU SEZON ÇOK GERGİN
Gatasaray maçında taraftarın gerginliğiyle gündeme gelen Beşiktaş'ta bu sezon oyuncuların da gerginliği dikkatlerden kaçmıyor. Derbide kırmızı kart gören Hilbert'le birlikte ligin normal sezonu da dahil bu sezon takımda kart gören oyuncu sayısı 10'a ulaştı. Beşiktaş'ta daha 1 hafta önce Almeida ile Egemen Korkmaz da kırmızı kart görmüştü.

METİN TEKİN
Hakemler son derece yetirsizdi
Derbinin orta hakemi Hüseyin Göçek ve yardımcılarının bu maça son derece yetersiz kaldıklarını söylemek abartı olmaz.

ERMAN TOROĞLU
Türk futbolu adına yazıklar olsun
Derbide yaşanılanlar, tesadüfen değil. Futbolumuzdaki pislikleri halı altına süpürmeye çalışırsak bunları daha çok izleriz.

SERGEN YALÇIN
Hüseyin Göçek maça hafif kaldı
Göçek'in ofsaytta yapacağı bir şey yoktu. Hata yan hakemde. Ancak, diğer kararları yerinde değildi. Derbiye hafif kaldı.
BİZE ULAŞIN