Yine yaparım

Yine yaparım
18.04.2012 Çarşamba

Norveç'te 77 kişiyi öldürmekten yargılanan Anders Breivik, davanın ikinci gününde yine tepki çeken açıklamalar yaptı: Serbest bırakırsanız, tarihi bir saldırıya imza atarım...

Norveç'in Oslo kentinde yılın en önemli davasına devam ediliyor... 77 kişiyi öldürmekten yargılanan Anders Behring Breivik, tarihin en önemli saldırısını yapmak için mahkemeden izin istedi. İşte Breivik'in skandal açıklamaları:

EVET KAMPI BASTIM
* Bombalı saldırı düzenledim. 22 Temmuz'da Oslo'da gençlik kampını bastım. Ancak terör ve toplu cinayet gerçekleştirmedim. Bu eylemler iyilikten kaynaklanıyor, kötülükten değil. Ben zaten düşüncelerimi özgürce ifade edemeyeceğim bir hapishanede doğdum. Bu hapishanenin adı da Norveç.

BENİMLE GURUR DUYUN
* Yaz kampında öldürdüğü gençleri "Bunlar masum çocuklar değil, siyasi aktivistlerdi. Müslüman göçüne karşıyım.
* 2. Dünya Savaşı'ndan bu yana görülen en muhteşem ve sofistike saldırıyı yaptım. Kendimle gurur duyuyorum. Ancak bugün izin verirseniz, aynı saldırıdan daha iyisini gerçekleştirebilirim. O zaman siz de benimle gurur duyabilirsiniz.
* Beraat etmem gerektiğine inanıyorum. Çünkü yaptığımı doğru olduğunu kamuoyu biliyor. Mahkeme de haklılığımı kabul edecek. Kurbanların ailelerinin üzülmesi son derece doğal. Çünkü yakınlarını kaybetmenin acısını bilirim. Fakat çok üzülmesinler.

BİZE ULAŞIN