Şampiyon Melania

Şampiyon Melania
19 Haziran 2017, Pazartesi | Güncelleme: 00:05

ABD medyası sosyal medyadaki etkilerine göre dünyanın en başarılı First Lady’lerini seçti. Eşine destek şampiyonu Melania Trump oldu. Brigitte Macron’un ise eşine destekten çok zarar verdiği belirtildi

ABD medyası dünya liderlerine yön veren 'First Lady'lerin geçmişe göre çok ön plana çıktığını söylerken, ünlü internet sitesi Yahoo sosyal medyada en güçlü First Lady'leri seçti. Dünya liderlerinin eşlerinin kimilerinin sosyal medyayı çok güçlü olarak kullandığı, eşleri için milyonlarca dolar harcanarak yapılacak pazarlama faaliyetleri yürüttüğünü söylerken, bazı liderlerin eşleri ise bu fırsatın yanından bile geçemedi. Özellikle Instagram paylaşımları üzerinden yapılan değerlendirmede ABD Başkanı Donald Trump'ın en az kendisi kadar sansasyonel eşi Melania Trump geldi. Instagram'dan 7.5 milyon takipçiye seslenen ABD First Lady'si, katıldığı sosyal sorumluluk projeleri ve paylaştığı 'hayatın içinden' fotoğraflar ile milyonlarca beğeni topladı. ABD basını, Başkan Trump'a aslında en iyi sosyal medya yardımının eşinden değil de kızı Ivanka'dan geldiğini de iddia etti.ÇILGIN SOPHIE TRUDEAU
Eşler değerlendirmesinden ikinci sırayı sürpriz bir şekilde Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte'nin eşi ve kızı aldı. Duterte'nin tüm dünyaya yayılan 'cezalandırıcı' imajını katıldıkları hastane, bakımevi, çocuk yurdu ziyaretleri ve halkın içinden yaptıkları paylaşımlarla yumuşatan First Lady Honeylet Avacena ve kızı Veronica, Duterte'nin en büyük destekçisi oldu. Özellikle Veronica, babasının en azından ülke çapında kahraman olmasından büyük pay sahibi... Eşlerinin imajını toparlayan isimler arasında Esma Esad da yer aldı. Katil Beşar Esad'ın, adı Cehennemin First Lady'si olarak anılan eşi Esma yine de Şam'ın belirli bölgelerinde katıldığı yardım kampanyaları ile eşinin elindeki kanı temizlemeye çalışıyor. Takipçi ve beğeni sayısı ise yüzbinleri geçiyor.

PUTİN'E SİNSİ TUZAK
Kanada Başbakanı Justin Trudeau, aslında yeterince popüler ve fotojenik bir isim. Ancak eşi Sophie Gregoire Trudeau da en az onun kadar medyatik olmayı başarıyor. Hiç çekinmeden mankenlik denemeleri yapan Sophie, bu sayede kazandığı milyonlarca takipçiye eşinin siyasi propagandasını da yapmayı ihmal etmiyor. ABD medyası başarılı First Lady'lerin yanından sosyal medyada etkisiz olan lider eşlerini de sıraladı. Buna göre Emmanuel Macron'un kendisinden 24 yaş büyük eşi Brigitte Macron'un Fransız Başbakanı'nın imajını zedelediği ortaya çıkıyor. Angela Merkel'in eşi Joachim Sauer ve İngiliz Başbakanı Theresa May'in kocası Philip May ise sosyal medyada hiç takılmıyor. Son olarak resmi eş olmasa da Vladimir Putin'in sevgilisi olduğu iddia edilen Alina Kabaeva'nın sosyal medyada çok zayıf olduğu ve Putin'e hiç destek vermediği belirtildi.


Filipin lideri Rodrigo Duterte'nin eşi kocası için gece gündüz çalışıyor.ESMA Esad, Cehennemin First Lady'si ismiyle anılıyor.
,
Angela Merkel'in eşi Joachim SauerBİZE ULAŞIN