ABD’de otomobil göstericilerin arasına daldı

ABD’de otomobil göstericilerin arasına daldı
12 Ağustos 2017, Cumartesi | Güncelleme: 00:01

ABD'nin Virginia eyaletindeki Charlottesville kentinde bir otomobil bir grup göstericinin arasına daldı. Çok sayıda eylemcinin yaralandığı olayda 1 kişi de hayatını kaybetti. Yerel yetkililere göre yaralıların sayısının ise 34 olduğu belirtiliyor.

ABD'nin Virginia eyaletine bağlı Charlottesville kentinde, ırkçılık karşıtı grubun üzerine araba sürülmesi sonucu 1 kişi yaşamını yitirdi.

ABD basınında yer alan haberlere göre, Charlottesville'de, ırkçıların yaptığı gösteriyi protesto eden ırkçılık karşıtı grubun üzerine araba sürüldü.

Aracın çarptığı çok sayıda eylemcinin yaralandığı olayda 1 kişi de hayatını kaybetti. Yerel yetkililere göre yaralıların sayısının ise 34 olduğu belirtiliyor.

Yaralılardan bazılarının sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu aktarıldı.

Charlottesville'de, Konfederasyon ordusunun komutanına ait heykelin kaldırılması planı üzerine, aşırı ırkçı gruplar protesto gösterileri başlatmıştı. Diğer bir grubun ırkçılara tepki göstermesi üzerine olaylar çıkmıştı. Olaylar üzerine ise Charlottesville Belediyesi, bölgede olağanüstü hal ilan etmişti.TRUMP'TAN AÇIKLAMA
ABD Başkanı Donald Trump ise Twitter hesabından "Hepimiz bir arada olmalıyız ve nefreti kınamalıyız. ABD'de bu tür şiddet olaylarına yer yoktur. Bir olmalıyız." mesajını paylaşmıştı.

OHAL İLAN EDİLMİŞTİ
ABD'nin Virginia eyaletine bağlı Charlottesville şehrinde yüzlerce ırkçının yaptığı gösteride yaşanan olaylar dolayısıyla bölgede olağanüstü hal ilan edilmişti.

BİZE ULAŞIN