Son dakika... Almanya'da bomba paniği

Son dakika... Almanya'da bomba paniği
11.01.2019 13:15 Güncelleme: 11.01.2019 14:20

Son dakika... Almanya'nın Potsdam kentinde bomba ihbarı sebebiyle çok sayıda mahkeme salonunun tahliye edildiği bildirildi. Bölgeye ekipler sevk edildi.

Son dakika gelen bilgiye göre, Almanya'nın Potsdam kentinde bomba ihbarı yüzünden çok sayıda mahkeme tahliye edildi. Olay yerinde çok sayıda polis ekibi bulunuyor.

Almanya'nın Potsdam şehrinde bomba şüphesi nedeniyle alarm verildi. Polis güvenlik önlemleri aldı ve 5 mahkeme binasını tahliye etti.
Almanya'nın Magdebuurg, Erfurt, Wiesbaden, Kiel ve Potsdam mahkemelerine gönderilen tehdit mailleri yüzünden binalar tahliye edildi.

İsimsiz olarak gönderilen bomba tehdidi içerikli mailler nedeniyle boşaltılan Magdeburg mahkeme binasında bomba imha uzmanlarının, köpekler eşliğinde arama yaptığı, mahkemelerin bulunduğu caddelerin araç ve insan trafiğine kapatıldığı belirtildi. Öte yandan polisin, mahkeme binalarında şu zamana kadar herhangi bir patlayıcıya rastlanmadığı, maillerin anonim bir hesaptan gönderildiği ve uzmanların maillerin kaynağını bulmaya çalıştıkları açıklandı.

BİZE ULAŞIN ; ;