Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'dan ABD'li gazetecinin "Esad" sorusuna sert çıktı

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'dan ABD'li gazetecinin "Esad" sorusuna sert çıktı
17.02.2019 11:32 Güncelleme: 17.02.2019 11:33

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Münih Güvenlik Konferansı'nda gazetecilerin sorularını cevaplarken, Washington Post muhabirinin 'Esad' sorusuna sert bir tavırla karşılık verdi.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Almanya'nın Münih kentinde düzenlenen 55'inci Münih Güvenlik Konferansı'nda düzenlenen panelde Rusya'nın politikalarını anlattı.

WASHİNGTON POST MUHABİRİNİN SORUSU KIZDIRDI
Konuşmasının ardından programın moderatörü Wolfgang Ischinger, programa katılan gazetecilerin sorularını okuyarak Lavrov'a aktardı. Washington Post muhabirinin, "Rusya, Suriye'de garantör ülke oldu. Beşar Esad rejiminin tüm bölge için bir tehdit olmaktan çıkacağını ve kendi halkına karşı saldırıları durduracağını Rusya olarak garanti edebiliyor musunuz?" sorusu salonda buz gibi bir hava esmesine sebep oldu.

LAVROV: "İŞİNE GELENİ YAZIYORSUN"
Moderatör Wolfgang Ischinger'ın soruyu aktarması üzerine muhabire cevap Veren Lavrov, "Ne cevap verirsem vereyim, kendi işine gelen şeyi yazıyorsun. Ne istersen yaz!"diyerek soruyu cevaplandırmadı. Moderatör soruyu sorarken alaycı bir şekilde gülen Lavrov'un soruya tepki göstermesi ve muhabiri ciddiye almaması ünlü moderatör Wolfgang Ischinger'i oldukça güldürdü.

BİZE ULAŞIN ; ;