İki üniversitenin adı değişiyor

İki üniversitenin adı değişiyor
Perşembe 19.04.2012 11:10

İstanbul'da bir vakıf üniversitesi kurulması ve iki üniversitenin adının değiştirilmesini içeren yasa tasarısı kabul edildi.

TBMM Genel Kurulu'nda, İstanbul'da bir vakıf üniversitesi kurulması ve iki üniversitenin adının değiştirilmesine ilişkin yasa tasarısı kabul edilerek, yasalaştı.

YÖK Kanunu'nda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanuna göre, İstanbul'da ''MEF Üniversitesi'' adıyla bir vakıf üniversitesi kurulacak. Üniversite, 4 fakülte, bir yüksek okul ve 2 enstitüden oluşacak.

Bilecik Üniversitesi'nin adı, ''Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi'', Gaziantep'teki ''Gazikent Üniversitesi''nin adı da ''Hasan Kalyoncu Üniversitesi'' olarak değiştirildi.

Genel Kurul'da, ayrıca ''Güneydoğu Asya'da Dostluk ve İşbirliği Anlaşmasını Değiştiren 3. Protokolün Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna Dair Kanun Tasarısı'', ''Türkiye ile BM Kalkınma Programı Arasında UNDP İstanbul Uluslararası Kalkınmada Özel Sektör Merkezinin Kuruluşu ile İlgili Anlaşmasının Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna Dair Kanun Tasarısı'' ve ''Türkiye ile Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi Arasında Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi Sekretaryasına Dair Ev Sahibi Ülke Anlaşmasının Onaylanmasının Uygun Bulunduğu Hakkında Kanun Tasarısı'' kabul edilerek, yasalaştı.

Başkanvekili Meral Akşener, 23 Nisan Pazartesi günü, saat 14.00'te toplanmak üzere birleşimi kapattı.
BİZE ULAŞIN