Karabük'te, 3.'lük sevinci

Karabük'te, 3.'lük sevinci
20.04.2012 16:34 Güncelleme: 20.04.2012 16:34

İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Gürpınar, Karabük'ün Yükseköğretime Geçiş Sınavı'nda (YGS) en başarılı iller arasında olmasına ilişkin, ''Başarıda en büyük pay öğretmenlerimizindir'' dedi.

Gürpınar, düzenlediği basın toplantısında, bir önceki yıl 17. oldukları YGS'de bu yıl 3.'lüğü elde ettiklerini ve bunun çok büyük bir başarı olduğunu söyledi.

İllerinin her geçen gün eğitim kalitesini üst seviyelere taşıdığını vurgulayan Gürpınar, ''Bugün YGS sonuçları açıklandı ve bizim başarımızın üst seviyelere çıktığı görüldü. Karabük bu yıl bütün puan türleri sıralamasında Türkiye üçüncüsü olmuştur. Sıralama Burdur, Ankara ve Karabük olarak gelişmiştir. Tam detaylar bize ulaşmadı, okullarımızın başarılarını henüz bilemiyoruz. İlimizden ilk bin kişi arasına en az 5-6 öğrencimizin girdiği belirtiliyor. Başarıda en büyük pay öğretmenlerimizindir. Okul yöneticilerimizin de katkısı vardır'' diye konuştu.

Gürpınar, başarıda emeği geçenlere teşekkür ederek, ''Bize bu mutluluğu yaşatan öğrencilerimizin gözlerinden öpüyorum. Bu başarı, çok büyük bir başarıdır. Bu başarı, bizi mutlu etmiştir. YGS-1, YGS-2, YGS-5 ve YGS-6 puan türünde ilimiz üçüncü, YGS-3'te yedinci, YGS-4'te ilimiz Türkiye sekizincisi olmuştur. Geçen yıl ilk 10 içinde olamamıştık. Bu yıl üçüncülüğü yakaladık. Bu büyük bir başarıdır'' dedi.

BİZE ULAŞIN