2018 PTT memur alımı yazılı sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Belli oldu mu?

2018 PTT memur alımı yazılı sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Belli oldu mu?
12.09.2018 17:07

PTT personel alımı yazılı sınav sonuçları adaylar tarafından heyecanla bekleniyor. 5 bin personelin alımı yapılacağı 2018 PTT sınav sonuçları ne zaman açıklanacak sorusunun yanıtı en çok arananlar arasında. PTT sınav sonuçları için sosyal medya hesabında yapılan bir açıklama heyecanı daha çok arttırdı. Peki PTT yazılı sınav sonuçları ve memur alımları ne zaman açıklanacak? İşte detaylar.

PTT personel alımı yazılı sınav süreci tamamlandı. Adaylar merakla PTT sınav sonuçlarının ne zaman belli olacağını merak ediyor. Memur alımları sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Tarih belli oldu mu?

PTT YAZILI SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

PTT yazılı sınav sonuçları için detaylar belli oldu. Kurumun sosyal medya hesabı üzerinden yapılan açıklamalara göre;

PTT A.Ş. 2018/1 Personel Alım yazılı sınav sonuçlarının 20 Eylül 2018 tarihinde açıklanması bekleniyor. Konuyla ilgili yapılan paylaşımda, beklentilerini sürdüren adayların kurumun İnsan Kaynakları sayfasında yer alan duyurular bölümünü takip etmesi gerektiğine dair bilgi de yer aldı.

SORU İTİRAZLARI NE ZAMAN YAPILACAK?

5 bin personel alımının yapılacağı PTT sınavının sorularına itiraz için adaylar, PTT'nin 1840 no'lu posta çeki hesabına 30 TL itiraz ücreti yatırıldığını gösteren belge ve itiraz gerekçesini gösteren dilekçe ile 14.08.2018-17.08.2018 tarihleri arasında gazisem@gazi.edu.tr e-mail adresine yapacaklardır.

Sınavla ilgili itirazlara ilişkin itiraz değerlendirme raporu http://ik.ptt.gov.tr adresinde yayınlanacaktır. Sınav sorularına yapılacak itirazlarda adayların;
T.C. kimlik numarası, adı, soyadı, iletişim bilgileri ve imzasının yer aldığı bir dilekçe olmalıdır. İtiraz ücretine ilişkin dekont bulunmalıdır. İtiraz gerekçesi açık ve net bir şekilde yazılmış olmalıdır. İtirazlar belirlenen itiraz süresi içinde yapılmalıdır. Ayrıca sınavı geçersiz sayılan, sınava girmeyen, sınava alınmayan ya da sınavdan çıkarılan adayların itiraz başvuruları dikkate alınmayacaktır.

PTT SINAVI BARAJ PUANI NE KADAR?

PTT personel alım sınavından 70 puan ve üstü alanlar; Avukat, Mimar, Mühendis, PTT Uzman Yardımcısı ile Tekniker pozisyonlarına başvuru yapabilecek

PTT personel alım sınavından 60 puan ve üstü alanlar; Gişe ve Büro Görevlisi (Sigortacılık), Gişe ve Büro Görevlisi (Bankacılık), Gişe ve Büro Görevlisi (Pazarlama), Gişe ve Büro Görevlisi (Lojistik), Gişe ve Büro Görevlisi, Gişe ve Büro Görevlisi (PTT'de çalışan firma elemanı), Postacı, Postacı (PTT'de çalışan firma elemanı) pozisyonlarına başvuru yapabilecek.

BİZE ULAŞIN ; ;