Sivas'ta yarın okullar tatil mi? 10 Ocak Perşembe Sivas Valiliği'nden kar tatili açıklaması var mı?

Sivas'ta yarın okullar tatil mi? 10 Ocak Perşembe Sivas Valiliği'nden kar tatili açıklaması var mı?
09.01.2019 18:00

Sivas'ta yarın okullar tatil mi? Sivas'ta etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz etkilemeye devam ederken, kar yağışını fırsat bilen öğrenciler kar tatili haberi bekliyor. Peki, Sivas'ta yarın okullar tatil mi? Sivas Valiliği'nden kar tatili açıklaması var mı? Sivas'ta perşembe günü kar tatili olacak mı? İşte ayrıntılar...

Sivas'ta bugün eğitime bir günlüğüne ara verilmişti. Meteoroloji verilerine göre, 10 Ocak Perşembe günü Sivas'ta sisli hava hakim olacak ve pazar gününe kadar kar yağışı görülmüyor. Bugün kar tatilinin keyfini çıkaran öğrenciler yarın da tatil olacak mı, sorularına yanıt aramaya başladı. Peki, Sivas'ta yarın okullar tatil mi? Sivas'ta 10 Ocak Perşembe günü kar tatili olacak mı?

SİVAS'TA YARIN OKULLAR TATİL Mİ?

Sivas Valiliği'nden kar tatili ile ilgili bir açıklama yapılmadı. Buna göre, yarın Sivas'ta il genelinde öğrenciler eğitimlerine devam edecek. Konu ile ilgili bir açıklama yapıldığında takvim.com.tr'de yer alacak.

SİVAS 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU

VALİ'DEN EKSİ 15 DERECEDE MORAL ZİYARETİ

Sivas Valisi Salih Ayhan, eksi 15 derece soğuk ve tipiye rağmen karla mücadele ekiplerini yerinde ziyaret edip onlara moral verdi.

Sivas'ta etkili olan yoğun kar yağışı hayatı olumsuz yönde etkiledi. 844 köy yolu araç ulaşımına kapanırken, İl Özel İdaresi ve Karayolları karla mücadele çalışmalarını aralıksız sürdürdü. Eksi 15 dereceye düşen hava sıcaklığı ve tipi çalışmaları güçleştirdi. Yol açmak için hareket eden iş makineleri de ilerlemekte güçlük çekti.

Sivas Valisi Salih Ayhan, gece geç saatlerde dondurucu soğuk ve tipiye aldırmadan karla mücadele çalışmalarını yerinde takip etti. Ekipleri ziyaret eden Ayhan, onlarla sohbet edip çay içerek moral verdi. Ayhan yaptığı açıklamada, "Gecenin bu saatinde gerek 112 ekiplerimiz, gerek karayolları ekipleri gerekse il özel idaresi ekiplerimin tüm çalışanlarına selamlarımı iletiyorum, tek tek gözlerin öpüyorum. Sivas geniş bir coğrafyaya sahip. Son yılların en şiddetli kışını yaşıyoruz. Bu kara kışa rağmen vatandaşımızın ulaşımının aksamaması için fedakarca çalışıyorlar. Tüm Sivas halkından ve herkesten fedakarca çalışan bu personellerimiz için dua etmelerini istiyorum" dedi.

BİZE ULAŞIN ; ;