E Okul VBS giriş sayfası 2019! Karne notları görüntüleme! E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi

11.01.2019 12:20 Güncelleme: 11.01.2019 16:26

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi son günlerde en çok aranılanlar arasında. 1 hafta sonra karne alacak olmanın heyecanını yaşayan öğrenciler, notlarını merak ediyor. Öğrenci ve velilerin sınav sonuçları ve devamsızlık gibi birçok bilgiye ulaşabildiği e-Okul sistemine giriş nasıl yapılır? İşte e-Okul VBS giriş sayfası...

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi giriş nasıl yapılır? Milli Eğitim Bakanlığı'nın e-Okul sistemine öğrenci ve velilerce son günlerde sıkça giriş yapılıyor. En çok tıklanan kamu siteleri arasında yer alan e-Okul sistemi ile öğrenciler karne notlarını görüntülemek istiyorlar. Peki, e-Okul VBS ile karne notları nasıl görüntülenir? İşte e-Okul VBS giriş ile ilgili detaylar...

E-OKUL İLE KARNE NOTLARI GÖRÜNTÜLEME

öğretmen ve öğrencilerin her türü okul bilgilerini öğrendiği e-okul.meb.gov.tr sistemi ile son günlerde karne notları görüntüleniyor.

Öncelikle Milli Eğitim Bakanlığı'nın https://eokulyd.meb.gov.tr/ internet adresini açın. Daha sonra ekrana gelen pencerede sağ alanda yer alan 'Veli Bilgilendirme Sistemi' üzerinde istenilen bilgileri girin. Burada öğrencilerin T.C. Kimlik numarası ve okul numaraları istenmektedir.

E-OKUL VBS GİRİŞ SAYFASI İÇİN TIKLAYIN

Sisteme giriş yaptıktan sonra sol alanda 'Öğrenci Bilgileri' sekmesinin alt kategorilerinde not bilgisi ve devamsızlık bilgisi gibi birçok öğrenci durumunu görüntüleyebilirsiniz.

BİZE ULAŞIN ; ;