LGS ikinci tercihler ne zaman yapılacak? LGS 2. tercih tarihi açıklandı mı?

22.07.2019 19:41 Güncelleme: 22.07.2019 19:50

Yüz binlerce öğrencinin heyecanla beklediği LGS tercih sonuçları bugün erişime açıldı. Tercih sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte şimdi gözler LGS ikinci tercihlerine çevrildi. Öğrenci ve veliler LGS ikinci tercihler ne zaman yapılacak sorusuyla ilgili araştırmalarını sürdürüyor. Peki, LGS 2. tercih tarihi açıklandı mı?

Öğrenciler tarafından LGS tercihleri 1 Temmuz ile 12 Temmuz arasında yapıldı. Tercihlerin yapılmasıyla birlikte LGS tercih sonuçları 22 Temmuz Pazartesi günü öğrencilerin erişimine açıldı. Tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından LGS ikinci tercihler ne zaman yapılacak sorusunun yanıtı merak edilmeye başlandı.

LGS İKİNCİ TERCİHLERİ NE ZAMAN YAPILACAK?

Tercih işleminin ardından herhangi bir liseye yerleşemeyen öğrenciler il veya ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarınca yerleştirme başvuruları, 19-23 Ağustos'ta alım yapılacak.

Boş kontenjanlarda da hiçbir yere yerleşme hakkı kazanamayan öğrenciler, il veya ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarınca yerleştirme başvuruları, 19-23 Ağustos'ta alınacak.

BİZE ULAŞIN