KYK burs ve kredi başvuru tarihleri açıklandı mı? KYK burs, kredi başvuruları ne zaman yapılacak?

10.09.2019 02:13

KYK burs ve kredi başvuru tarihleri üniversite eğitimine başlayacak olan öğrencilerin merakla araştırdığı konuların başında yer alıyor. Arama motorlarında yüz binlerce öğrenci KYK burs ve kredi başvuruları hakkında araştırmalarını sürdürüyor. Peki, KYK burs ve kredi başvuru tarihleri açıklandı mı? KYK burs, kredi başvurusu ne zaman yapılacak?

KYK burs ve kredi başvurusu ne zaman yapılacak? KYK'nın burs ve kredi imkanından faydalanmak isteyen öğrenciler üniversitelerin açılmasına az bir zaman kala KYK burs ve kredi başvuru tarihleri hakkında sorgulatmalar yapıyor. Aynı zamanda KYK yurt, kredi ve burs ücretleri de öğrencilerin gündeminde.

KYK BURS VE KREDİ BAŞVURULAR NE ZAMAN YAPILACAK?

KYK yurt ve burs başvurularının hangi tarihte başlayacağına dair henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Başvuruların üniversite kayıt sürecinin tamamlanmasından bir süre sonra başlaması öngörülüyor.

KYK'nın resmi internet adresi üzerinden burs ve kredi başvuruları ile ilgili şu açıklama yapıldı:

"Kredi/burs başvuruları tüm üniversitelerin yatay, dikey geçiş, doktora ve yüksek lisans öğrenci işlemlerini tamamlamasını takiben alınacak."

Buna göre başvuruların 2019 Ekim ayında başlaması bekleniyor.

Öğrencilerin öğrenimlerine katkı sağlamak amacıyla kredi ve burs imkanı sağlanıyor. Halen 416 bin 775 öğrenciye burs, 1 milyon 194 bin 833 öğrenciye kredi olmak üzere toplam 1 milyon 611 bin 608 öğrenciye maddi destek veriliyor. 2019 yılında lisans öğrencilerine 500 lira, yüksek lisans öğrencilerine bin lira, doktora öğrencileri ve milli sporculara da bin 500 lira aylık maddi destek verildi.

KYK yurt ve burs kredi miktarlarını öğrenmek için bir sonraki sayfaya geçiniz...

DİĞER
BİZE ULAŞIN