Son dakika: KYK 2. yedek yurt sonuçları açıklandı! 2019 KYK 3. yedek yurt sonuçları ne zaman açıklanacak?

09.09.2019 12:04

KYK 2. yedek yurt sonuçları açıklandı. Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından gerçekleştirilen yurt yerleştirmeleri devam ediyor. İlk sonuçlara göre herhangi bir yurda yerleşemeyen öğrenciler 2. sonuçları bekliyordu. Sonuçlar KYK'nın resmi internet adresinden görüntülenebilecek. Peki, KYK 2. yedek yurt sonuçları nasıl öğrenilir? 2019 KYK 3. yedek yurt sonuçları ne zaman açıklanacak?

KYK 2. yedek yurt sonuçları için bekleyiş sona erdi. Geçtiğimiz günlerde yapılan ilk yedek yerleştirmelerin sonucunda kayıt hakkı kazanan öğrenciler belirlenmişti. Yerleşemeyenler için 2. yedek yerleştirme yapıldı. Kayıt hakkı kazanan öğrenciler sonuçlarına KYK'nın resmi internet adresinden ulaşabilecekler. Herhangi bir yurda yerleşemeyenler ise 3. yedek sonuçlarını bekleyecekler. Peki, KYK 2. yedek yurt sonuçları nasıl öğrenilir? 2019 KYK 3. yedek yurt sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte konu ile ilgili tüm bilgiler...

KYK 2. YEDEK YURT SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

KYK 3. YEDEK YURT YERLEŞTİRME NE ZAMAN?

Yurt yedek yerleştirme işlemlerinin ilk üç yerleştirme takvimi açıklanmıştı. Belirlenen takvime göre yedek yurt yerleştirmelerinin ilki 5 Eylül'de, ikincisi 9 Eylül'de açıklandı. Üçüncü yedek yerleştirme ise 12 Eylül'de gerçekleştirilecek.

Yedek yerleştirme işlemleri bu tarihlerden sonra da her pazartesi ve perşembe günleri yapılmaya devam edilecek.

DİĞER
BİZE ULAŞIN