ABONE OL

2019 Kırtasiye ücretleri ne zaman yatacak? Eğitim öğretim ödeneği ne kadar, ne zaman yatar?

10.09.2019 10:56

Eğitim öğretim ödeneği ne zaman yatacak? Öğretmenler ve idarecilere yönelik verilen eğitim öğretim ödeneğinin ne zaman yatırılacağı merak konusu oldu. Konu ile ilgili Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan açıklama geldi. Peki, 2019 Kırtasiye ücretleri ne zaman yatacak? Eğitim öğretim ödeneği ne kadar, ne zaman yatar?

Kırtasiye parası olarak bilinen eğitim öğretim ödeneğinin miktarı açıklandı. Öğretmenlerin öğretim yılına hazırlık ödeneğine her yıl için %2,5 zam yapıldı. 2019 2020 döneminde eğitim öğretim ödeneğinin ne zaman yatırılacağı merak ediliyordu. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, tüm il milli eğitim müdürlüklerine resmi yazı gönderdi ve böylelikle ücretlerin hangi tarihte yatırılacağı belli oldu. Peki, Eğitim öğretim ödeneği ne kadar, ne zaman yatar? 2019 kırtasiye ücretleri ne zaman yatacak? İşte ayrıntılar...

EĞİTİM ÖĞRETİM ÖDENEĞİ NE ZAMAN YATACAK?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Öğretim Yılına Hazırlık Ödeneğine ilişkin olarak, tüm il milli eğitim müdürlüklerine resmi yazı gönderdi.

3 Eylül 2019 tarihli resmi yazıya göre, öğretim yılına hazırlık ödeneği, fiilen öğretmenlik yapanlara 9 Eylül 2019 tarihinden itibaren ödenecek.

DİĞER
BİZE ULAŞIN