YKS adayları dikkat! 2019 YKS ek tercihler ne zaman bitiyor? YKS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanır?

10.09.2019 09:32

YKS ek tercih işlemlerinde son viraja girildi. ÖSYM tarafından 5 Eylül'de başlayan YKS ek tercih işlemlerini henüz yapamayan adayların ellerini çabuk tutmaları gerekiyor. ÖSYM, ek tercih yapacak adaylara son gün uyarısı yaptı. Peki, 2019 YKS ek tercihler ne zaman bitiyor? YKS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanır?

YKS ek tercihler ne zaman bitiyor? ÖSYM tarafından üniversite yerleştirme işlemleri geçtiğimiz günlerde tamamlanmıştı. Yerleştirme sonuçlarına göre herhangi bir üniversiteye yerleşemeyen öğrenciler için ek tercih dönemi 5 Eylül'de başladı. Tercihlerini yapan öğrenciler sonuçları beklemeye başlarken, henüz tercih yapamayanlara son gün uyarısı geldi. Peki, 2019 YKS ek tercihler ne zaman bitiyor? YKS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanır? İşte konu ile ilgili detaylı bilgiler...

YKS EK TERCİHLER NE ZAMAN BİTİYOR? SONUÇLAR...

2019 YKS ek tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağı henüz belli olmadı. Ek tercih işlemleri 11 Eylül'de sona erecek. Sonuçların, tercih işlemlerinin bitmesinin ardından bir hafta içerisinde açıklanması bekleniyor.

YKS EK TERCİH NASIL YAPILIR?

Adaylar, tercihlerini ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresi üzerinden gerçekleştirecekler. Tercih ücreti yatırılarak ek tercihler tamamlanacak.

YKS BOŞ KONTENJANLAR VE TABAN PUANLAR İÇİN TIKLAYIN

DİĞER
BİZE ULAŞIN