'Bürokrasiyi hızla azaltın vatandaştan aferin alın'

01.08.2009 Cumartesi

Bakan Ömer Dinçer, bürokratlarına 'bürokrasiyi azaltın' talimatı verirken, vatandaştan 'aferin' almak istediklerini söyledi

Bürokraside devrim yaratacak yönetmelik devreye girerken; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer, bürokratlarına bu konuda talimatlar verdi. Dinçer, bürokratlarından, kamuda bürokratik süreçlerin azaltılmasıyla ilgili yönetmeliğin gereklerini en çabuk biçimde yerine getirmelerini istedi. "Bu yönetmeliğin gereklerine en çabuk biçimde cevap veren bakanlığın, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı olmasını istiyorum. O yüzden herkes programını yapsın'' diyen Dinçer, vatandaştan 'aferin' almak istediklerini ve bundan böyle de hep bunun için çalışacaklarını söyledi.

'AMİR DEĞİLSİNİZ'
Bakanlık birimlerinde vatandaştan gereksiz evrak ve bilgi talep edilmemesini isteyen Dinçer, vatandaşa hizmet sunarken, hangi belgenin isteneceği, belgenin maliyetinin belirlenmesi gibi konularda çalışma yapacaklarını anlattı. Dinçer, "Bu bakanlıkta devlet memuru vatandaşa egemen ve ona amir değil, vatandaşa hizmet eden, saygı gösteren ve onu önemseyen kişi olmalıdır" dedi.
BİZE ULAŞIN