Parası olana 5 yıldızlı iftar

14.08.2009 Cuma

İstanbul'daki 5 yıldızlı otellerin Ramazan hazırlıkları hız kesmeden devam ederken; ünlü otellerde mükellef bir iftar yemeğinin bedeli kişi başı 55 ila 125 lira arasında değişiyor. Bazı oteller ise çocukları ücretsiz ağırlıyor...

Ramazan heyecanının yaşandığı şu günlerde, otel ve restaurantlar da hazırlıklarını hızlandırdı. İstanbul'da 5 yıldızlı otellerin restoranları, Türk, Osmanlı ve uluslararası mutfaklardan harmanladıkları menüleriyle misafirlerini Ramazan ayında fasıl müziği eşliğinde lezzet yolculuğuna çıkarmaya hazırlanıyor. Ünlü otellerdeki beş yıldızlı iftar sofralarının bedeli, kişi başı 55 TL ile 125 TL arasında değişiyor. İşte, İstanbul'daki bazı otellerde iftar mönüleri ve fiyatları:

ÇIRAĞAN PALACE KEMPİNSKİ
Ramazan ayı boyunca 'Tuğra' ve 'Laledan' restoranlarında İstanbullular'a geçmişi hatırlatacak ziyafetler sunacak. Alakart iftar büfesinin bedeli, canlı Türk müziği eşliğinde Ramazan boyunca 19.00-23.00 saatleri arasında, kişi başı 125 TL olacak. 'Laledan' restoranın açık büfesinde iftar yapmanın fiyatı ise Ramazan ayı süresine 19.00-23.00 saatleri arasında, kişi başı 98 TL olarak belirlendi.

HİLTON PARKSA
Hilton ParkSA, Boğaz manzarasına hakim, açık hava alanı da bulunan ve bu sezon yenilenen restaurantı 'Cloud 7 Restaurant & Terrace'da, iftar sofraları kuracak. 'Cloud 7 Restaurant & Terrace', iftar menüsünü 0-6 yaş arasındaki çocuklara ücretsiz, 6-12 yaş arasındakilere de yüzde 50 indirimle sunacak. Yenilenen dekoru, keyifli atmosferi ve nefes kesen Boğaz manzarasıyla 'Cloud 7 Restaurant & Terrace'da iftar yapmanın keyfi 68 TL karşılığında yaşanabilecek.

CONRAD İSTANBUL
Conrad İstanbul, iftar yemeklerinde 6-12 yaş arası konukları için yüzde 50 indirim uygularken, 6 yaş altından ücret almayacak. Ramazan boyunca Conrad İstanbul'a iftara gelen misafirler ise otoparktan ücretsiz yararlanabilecek. Monet Teras'ta açık hava keyfi ile Ramazan'da iftar güzelliğini yaşamanın bedeli 80 TL olacak.

POLAT RENAİSSANCE OTEL
Polat Renaissance Otel de geleneksel Türk mutfağı lezzetlerini Ramazan ayı süresince müşterilerine sunacak. 'Daphne Restaurant'ta iftar büfesi kişi başı 60, 'Marmara Balık Lokantası'nda ise kişi başı 55 TL olacak.

MÖVENPICK HOTEL
Mövenpick Hotel İstanbul, 21 Ağustos-19 Eylül tarihleri arasında, özel Ramazan sofraları hazırlayacak. Mövenpick Hotel İstanbul'da iftar yemeği, meyve suyu, ayran, çay ve kahve dahil kişi başı 79 TL.

THE RİTZ-CARLTON
The Ritz-Carlton Oteli de Ramazan ayı için özel bir program hazırladı. Açık büfe olarak servis edilen iftar menüsünde, 10 farklı meze, zengin peynir ve şarküteri çeşitleri, zeytinyağlılar ve salataların yanı sıra sıcak seçenekler de var. Çintemani Restaurant'da iftar yapmanın bedeli ise kişi başına 99 TL.

YASAK DIŞARI TAŞIDI
Kapalı alanlarda sigara içme yasağı otelleri de etkiledi. Yasak nedeniyle çok sayıda otel Ramazan sofralarını bahçelere taşımak zorunda kaldı. İftar yapar yapmaz sigaraya sarılacak müşterileri düşenerek hareket eden oteller, bahçede iftar imkanı sunarak, hem yasağa uymuş, hem de tiryaki müşterilerini memnun etmiş olacak.

BAZI RESTAURANTLARDA FİYATLAR
Adı... Menü tipi... Fiyatı (TL)... Ayrıntı

Moon Restaurant Alakart 60 Limitsiz meşrubat Cafe Zone Alakart 34 Kahve-çay ücretsiz
Woks Ziyade Fasıl Alakart 70 Limitsiz meşrubat Naz Turkish Cuisine Alakart 69 -
Pizza Pizza Eko-iftar 9.90-22.90
BİZE ULAŞIN