Loto çılgınlığı bizi de sardı İtalya'ya gidenler %100 arttı

15.08.2009 Cumartesi

İtalya'da süper loto 136 milyon euroya ulaşınca, Türkler tur şirketlerine başvurarak bu ülkeye gitmeye başladı. Haftada 4 bin olan İtalya seyahati sayısı 10 bine yaklaştı

İtalya'yı saran süper loto çılgınlığı, Türkler'i de cezbetmeye başladı. Loto son çekilişle 136 milyon euro devrederken, yetkililer bu rakamın pazartesi akşamına kadar 160 milyon euroyu bulmasını bekliyor. Şu anda bile yaklaşık 300 milyon TL'yi bulan ikramiye, Türk vatandaşlarının da rüyalarını süslemeye başladı. Türk vatandaşları İtalyan lotosunu oynamanın yollarını arıyor. Tanıdığı olanlar loto kuponu getirtirken, binlerce Türk vatandaşı da İtalya'ya loto oynamaya gidiyor. Turizm şirketleri yetkilileri, son haftalarda İtalya'ya gitmek isteyenlerin sayısında yaklaşık yüzde 100 oranında artış olduğunu belirtiyor.

Telefon trafiği yoğunlaştı

Haftada ortalama 4 bin Türk vatandaşı turistik ya da iş amacıyla İtalya'ya giderken, bu rakam son haftalarda 10 bine yaklaşmış durumda. Jolly Tur yetkilileri, son haftalarda İtalya'ya gitmek için telefon açanların sayısında yüzde 100 oranında artış olduğunu belirterek, "İtalya özellikle yaz aylarında çok tercih edilen bir yerdi. Fakat bu loto haberlerinden sonra talepte artış oldu" dedi. Pronto Tour yetkilileri de, İtalya için arayanların sayısında artış olduğunu ifade ederek, "Türkler Orta Avrupa ile birlikte en çok İtalya'yı tercih ediyor. Son dönemde İtalya tercihleri giderek artıyor" şeklinde konuştu.

90 rakam var
Şubat ayından bu yana hiç kimsenin 6'yı tutturamadığı İtalya'da, önceki gece yapılan 83'üncü çekilişte de ikramiye çıkmadı. Şans oyunlarında Avrupa tarihinin gelmiş geçmiş en yüksek ikramiyesinin sahibinin belirlenmesi, pazartesi yapılacak çekilişe kaldı. Uzmanlar ise 6'yı tutturmanın 622 milyonda 1 olasılık olduğunu söylüyor. İtalyan lotosunda 90 rakam bulunuyor. Bizim lotoda ise 54 rakam var.
BİZE ULAŞIN