Araplar'ın tercihi Mardan Palace

17.08.2009 Pazartesi

Mardan Palace Oteli'ne Araplar'ın ilgisi büyük. Genel Müdür Özen, 'Doluluktan çok, pahalı odaların tutulması önemli. Araplar odalara büyük para harcıyor' dedi

Azeri asıllı işadamı Telman İsmailov'un yaptırdığı Mardan Palace Oteli, açıldığı günden itibaren alan genişliği, mimarisi, odalarda, dış süslemelerde kullanılan altın malzemenin yanı sıra avizelerinin kaçak olduğu iddiaları ve sahibine ait Rusya'daki Çerkez Pazarı'nın kapatılmasına yönelik haberlerle de gündemde. Mardan Palace'a Araplar da büyük ilgi gösteriyor. Arap ziyaretçilerin sayı olarak Türk ve Ruslar'dan az olduğunu belirten Mardan Palace Antalya Genel Müdürü Cumhur Özen, "Araplar'ın yüksek fiyatlı odaları tercih etmeleri bize daha yüksek gelir olarak dönüyor. Daha az dolulukla daha çok kâr etmiş oluyoruz" dedi. Açıldığı günden itibaren otelde Arap turistin 2 bin 100 geceleme yaptığına dikkat çeken Özen, herkese hitap ettiklerini ve her milletin ayrı dönemlerde tatil yaptıklarını belirtti.

YÜZDE 46 DOLULUK...

Cumhur Özen, yeni açılan otellerin en az yüzde 7, en fazla yüzde 12 doluluk oranına sahip olması beklenirken, Mardan'ın yüzde 46 dolu olduğunu ifade ederek, şöyle konuştu: "Bu otel için çok fazla çalışıldı. Personel 1.5 yıl maaşları verilerek eğitime alındı. İyi tanıtım yapıldı. Sanırım bu doluluk rakamları, bunun dönüşleri." Otel sahibine ilişkin Rusya'da yaşananların otele yansımadığını kaydeden Özen, avizelerin kaçak olduğu haberlerini de yalanladı.
BİZE ULAŞIN