AYSO kurabiye üretiyor

18.08.2009 Salı

Catering alanında faaliyet gösteren Ayso Gıda, unlu mamul pazarına da girdi. Firma, pastane ürünlerini endüstriyel olarak üretip raflara taşıdı...

Toplu yemek dağıtımı (catering) işinde faaliyet gösteren Ayso, kurabiye ve sütlü tatlı işine de girdi. Galore üst markası altında Tatlı Kaşık markasıyla sütlü tatlı, Kuke's markasıyla unlu mamul üretimine başlayan Ayso Gıda'nın satış ağı bin 500 markete ulaştı. Ayso, market zincirleri dışında korner ve franchising sistemiyle de büyümeyi hedefliyor. Acıbadem, Kavala kurabiyesi, Günola kurabiyesi, beze gibi ürünleri farklı ebat ve çeşitlerde piyasaya sunduklarını dile getiren Ayso Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Sofuoğlu, krizin piyasaya girmelerini geciktirdiğini ancak 2009 sonuna kadar 5 bin noktada olmayı planladıklarını söyledi.

İHRACAT DA YAPACAK
Fabrika Müdürü Baran Bıyık da Türkiye'de unlu mamullerdeki büyüme hızının dünyanın 2 katı olduğunu, buradan hareketle kurabiye pazarına girmeye karar verdiklerini söyledi. Satış Koordinatörü Erdem Akvardar ise, "2010'da 23 ülkeye ihracata da başlayacağız. Üretimimizin yüzde 30'unu ihraç edeceğiz" diye konuştu.


BİZE ULAŞIN