Çarşı-pazara Ramazan bereketi geldi

20.08.2009 Perşembe

11 ayın sultanı Ramazan başlarken; alışveriş de canlandı Ramazan alışverişlerinin birkaç gündür sürdüğünü belirten esnaf, özellikle hafta sonu hareketliliğin artmasını bekliyor

Bugün başlayan Ramazan, çarşı-pazarı da hareketlendirdi. Ramazan sofralarının vazgeçilmezleri olan hurma, zeytin, peynir, helva ve bakliyat gibi ürünler tezgahlarda ön sıraları alırken; vatandaşlar da alışverişlerine hız verdi. Ramazan'a birkaç gün kala alışverişlerde hareketlenme başladığını belirten esnaf, bu hareketliliğin özellikle hafta sonu daha da artmasını bekliyor.

'Gerileme var'
Görüşlerini aldığımız esnaf, "Bir süredir yaşadığımız durgunluk yerini hareketliliğe bırakıyor. Ramazan'la birlikte işlerimiz açılmaya başladı. Özellikle bu hafta sonu büyük canlılık bekliyoruz" diyor. Gıdada fiyatların genel olarak değişmediğini, hatta bazı ürünlerde fiyatlarda gerileme olduğunu vurgulayan esnaf, "Bu durum, alım gücü düşük vatandaşları rahatlatacak" şeklinde konuşuyor.

Bu fiyatları not alın
Tüketiciler Birliği Adana Şubesi, Ramazan öncesi gıda ürünlerinin 'olması gereken en az ve en çok fiyatı'nı çıkardı ve tüketicilere bunu dikkate alarak alışveriş yapmalarını önerdi.
BİZE ULAŞIN