Alışverişe Ramazan geldi tüketiciler kazançlı çıktı

22.08.2009 Cumartesi

Alışveriş merkezleri Ramazan'la birlikte renklendi. Hemen tüm alışveriş merkezleri iftar programları hazırladı. Bazılarında hediye kampanyaları, ekstra indirim, bedava yemek var

Ramazan'ın gelmesiyle birlikte alışveriş merkezleri de konsept değişikliğine gitti. Alışveriş merkezlerinin hemen hepsi, iftar saatlerinde Ramazan'a uygun çeşitli etkinlikler gerçekleştiriyor. Bazı alışveriş merkezleri, iftar saatinin geç olması nedeniyle, açılış kapanış saatlerinde değişikliğe gitti, açılışı 11.00'de, kapanışı 23.00'te yapmaya başladı. Ayrıca belli tutarda alışveriş yapanlara sürpriz hediye, ekstra indirim, bedava yemek gibi uygulamaların olduğu alışveriş merkezleri de var.

Kim, ne yapıyor?

City's Nişantaşı: Unutulmaya yüz tutmuş geleneksel çocuk oyunlarıyla ziyaretçilerini eski Ramazan'lara geri döndürmeyi hedefliyor. Ramazan boyunca her Cumartesi; çocuklara Hacivat ve Karagöz kukla yapımı öğretilecek ve bu kuklalar mini sahnede çocuklar tarafından canlandırılacak. Ayrıca Ramazan boyunca 100 TL ve üzeri alışveriş yapan herkese sürpriz hediyeler dağıtılacak.

Carousel: Gün içinde 50 TL'lik alışveriş yapan her 100 kişiye 'iftar menüsü' dağıtılıyor. Yiyecek-içecek katında fasıl müziği, sema töreni, kukla ve perde oyunları sunuluyor.

Deposite Outlet: Ziyaretçilere Ramazan boyunca hemen hemen her gün farklı bir eğlence sunuyor. Ramazan programları arasında; Ramazan davulcusu, tasavvuf dinletileri, orta oyunu, Karagöz ve Hacivat oyunu yer alıyor. Ayrıca çocuklar için masal dededen kukla gösterilerine, sihirbazdan aşuk maşuk gösterilerine kadar pek çok etkinlik gerçekleştiriliyor.

Galleria: Ramazan'ın ilk haftasında her 200 TL'lik alışveriş yapan 20 kişiye Sheraton Ataköy'de 2 kişilik 1 gece konaklama hediye edilecek.

Armonipark: Her akşam iftar sonrası sema gösterisi, orta oyunu, fasıl, tiyatro ve çocuk oyunları sahneleniyor. Boza, sahlep, kestane, macun, pamuk şeker gibi geleneksel tatların satışa sunulduğu merkezde, Ramazan ayı süresince indirimli fiyatlar üzerinden 'ekstra indirim' var.

Airport Outlet Center: Karagöz'ü özel bir sergi ile yeniden perdeye yansıtıyor. Milli Kütüphane işbirliğiyle gerçekleştirilen sergide 104 parça orijinal Karagöz tasvirleri halkla buluşuyor.

Kayseripark: Ramazan ayı boyunca Kayseri TV Kayseripark'tan canlı yayın gerçekleştirecek. Her gün iftar saatinde 60 dakika sürecek tasavvuf ve sanat müziği dinletisi, her Cuma akşamı sema gösterisi ve ücretsiz Ramazan'a özel şerbet dağıtımı yapılıyor.
BİZE ULAŞIN