'Açılışlara yetişemiyoruz'

14.10.2009 Çarşamba

Boydak Holding Başkanı Hacı Boydak, krizde büyüdüklerini söyledi. Bini aşkın Bellona, yaklaşık 800 İstikbal ve 200'den fazla Mondi bayileri olduğunu belirten Boydak, 'Açılıştan açılışa koşuyoruz' dedi

İstikbal, Bellona, Mondi markalarını bünyesinde bulundurduğu mobilyanın yanı sıra tekstil, kimya, pazarlama, demir çelik, bilişim, lojistik gibi çok sayıda sektörde toplam 24 şirketi olan Boydak Holding, faaliyet gösterdiği sektörlerde ihracatını cirosunu artırmayı sürdürüyor.

KDV indirimi iyi geldi
Gaziantep'te Bellona mağazasının açılışına katılan Boydak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Boydak, Türkiye genelinde binden fazla Bellona, 800'e yakın İstikbal ve 200'ün üzerinde Mondi bayileri olduğunu belirterek, "Tabir yerindeyse açılışlara yetişemiyoruz, Allah'a çok şükür açılıştan açılışa koşturuyoruz. İşlerimiz iyi, moralimiz iyi, motivasyonumuz iyi" diye konuştu. Krize rağmen mağaza açılışlarının ve yatırımlarının devam ettiğine işaret eden Hacı Boydak, geçtiğimiz 6 ayda devam eden KDV indiriminin işlerine çok olumlu yansıdığını belirterek, hükümete teşekkür etti.

'% 13 hedefini aşarız'
7 sektörde üretim tesisleri olduğunu ifade eden Boydak, sözlerini şöyle sürdürdü: "Toplam 11 bin çalışanımız var. 2008'de 3 milyar 300 milyon TL ciro gerçekleştirdik. Bu yıl 3 milyar 800 milyon TL ciro hedefimiz var. Allah'a şükür bu hedefimizi gerçekleştirdik, yüzde 13 gibi büyüme öngörüyorduk, ama bu rakam biraz daha artacak. 600 kişiye ilave istihdam sağladık. " Boydak, krizin 2010 yılından itibaren hafifleyeceğini ve işlerin daha iyi olacağını düşündüklerini sözlerine ekledi.

Yeni yatırım yolda
Bu yıl 100 milyon TL'den fazla yatırım yapan Boydak Holding, enerji sektöründe üretim ve yurt dışında yatırım yapmayı planlıyor. Hacı Boydak, bir soru üzerine, "Şu anda yurt dışında yatırımımız yok, ama inşallah olacak, görüşmelerimiz devam ediyor. Tam resmiyet kazanınca bunu kamuoyu ile paylaşacağız. Şu anda enerji sektörüyle ilgili araştırmalar da yapıyoruz" dedi.

Yeni televizyonu Türkiye pazarında
Türkiye distribütörlüğü Enkay Group bünyesinde bulunan Japon markası Sharp'ın yeni 600 - 700 serisi FULL LED TV'leri Türkiye'de... 32, 40, 46 ve 52 inç ekran seçenekleri ile sunulan televizyon; RGB üç renk filtresi, USB girişi, FULL HD 1920x1080p çözünürlüğü, 100 Hz görüntü tarama teknolojisi ve benzeri özellikleriyle evlerde yerini almayı bekliyor. Televizyonun az enerji tükettiği de ifade ediliyor.

Yeni bir koleksiyon
1982 yılında kurulan ve el yapımı kalemler üreten DELTA, kelime anlamı 'tatlı hayat' olan Dolce Vita koleksiyonunu kalem severlerin beğenisine sundu. Turuncu ve siyahın birlikteliğinden oluşan Dolce Vita, altın ve gümüş aksamlarıyla da dikkat çekiyor. Dolma kalem, tükenmez, roller ve kurşun kalem seçeneklerini kullanıcısına sunan DELTA; Papillon, Stout, Zen gibi farklı versiyonlarıyla da Dolce Vita koleksiyonunu zenginleştirdi.

Beslenme çantaları için
Balparmak, Balparmak Winnie The Pooh tüp ballarını piyasaya sundu. 3'lü ve 6'lı blister ambalajlarda sunulan Balparmak Winnie The Pooh tüp balları, çocukların beslenme çantalarına kolayca sığabiliyor. 6'lı ambalajdaki Balparmak Winnie The Pooh tüp balının paketinde bir de sürpriz hediye sunuluyor. Ürünle birlikte, Winnie The Pooh görselli, cıvıl cıvıl renklerden oluşan bir kalem kutusu hediye ediliyor.
BİZE ULAŞIN