100 lirayla iş kurdu 500 firmaya ulaştı

19.10.2009 Pazartesi

Kurumsal kıyafetlere moda makyajı yapmak için kolları sıvayan Selda Tetik 100 TL sermayeyle kurduğu Washa ile 500 firmanın personelini giydiriyor

İstanbul'da bayramlık çikolata kutusu ve arkadaşlarına düğün elbiseleri tasarlarken kendi işini kurmaya karar veren Selda Tetik, 100 TL sermayeyle açtığı atölye ile iş elbiselerine 'moda' makyajı yapmaya başladı. Kurumsal kıyafetlerin soğuk yüzünü modanın sıcak renkleriyle buluşturan girişimci iş kadını, yarattığı Washa markası ile Türkiye'deki 500 firmanın personelini giydiriyor. Tetik, yakın bir zamanda yurt dışına açılıp dünya moda devleriyle rekabet etmeyi planlıyor.

'Hasadım iyi oldu'
Yaklaşık 100 TL sermayeyle kurduğu Washa'yı büyütmek için ciddi çaba sarf ettiğini belirten Tetik, şu açıklamayı yaptı: "Yaptığım bu iş çok pahalı. Buradaki tek bir makinenin fiyatı 60 bin euro. Ben bir süre boyunca kazandığım parayla gazoz dahi almadım, yine işime yatırdım. Yaptığım işlerden 10 lira dahi kazandıysam o 10 lirayı tekrar işime yatırdım. Kendi personelimin maaşını ödeyecek konuma gelince, 'yeter bu işi ben 3 kişiyle yaparım' demedim. Bir beşinci, altıncı kişiyi de işe aldım. Kazandığımın hepsini bir anlamda tohuma yatırdım ve dolayısıyla hasadım da daha iyi oldu."

'Ayakkabı Aşktır!'
Çok sayıda ünlü markanın koleksiyonlarını bir arada sunan Ayakkabı Dünyası, sonbahar-kış sezonuna 'Ayakkabı Aşktır!' konseptiyle giriş yaptı. Ayakkabı Dünyası'nın yeni sezonunda çok renklilik hakim. Platformlu yüksek topuklu modellerin yanı sıra, kauçuk tabanlı flat çizmeler öne çıkıyor.

1 ay ücretsiz dene
Profilo Dayanıklı Ev Aletleri, bulaşık makinesi almak veya makinesini değiştirmek isteyenler için farklı bir kampanyaya imza atıyor. 19 Ekim-30 Kasım arasında geçerli olacak yeni kampanya dahilinde, Profilo bulaşık makinesi alanlar 1 ay süreyle deneme imkanına sahip oluyor. Beğenmeyenlere parası geri veriliyor.

Dünya ile aynı anda
RIMMEL'in yeni ürünü dünyayla aynı anda Türkiye'de... Ürünleri Türkiye'de sadece Watsons mağazalarında satılan kozmetik markası RIMMEL'in The Max Volume Flash Maskara adlı ürünü ile dolgun kirpikler vaad ediliyor. Özel geliştirilmiş fırçasıyla en küçük en büyüğüne kadar tüm kirpikleri tek tek boyadığı ifade edilen ürünün fiyatı ise 13.99 TL.
BİZE ULAŞIN