Kasımda 6 bin personel alınacak

20.10.2009 Salı
ÖSYM' den edindiğim bilgilere göre, kasım ayının ilk haftası yaklaşık olarak 6000 personel alımı ilanı yapacak. Bununla ilgili çalışmalar tamamlanmak üzere.

Kimler başvurabilecek
Kasım ayının ilk haftası yapılması beklenen memur alımlarında yer alan kadro ve pozisyonları tercih eden adayların 28-29 Haziran 2008 ve 21 Eylül 2008 tarihlerinde yapılmış olan Kamu Personel Seçme Sınavlarından (2008- KPSS Lisans ve 2008-KPSS Ortaöğretim /Önlisans) birine girmiş olmak gerekiyor.

Yerleştirmelerde hangi puan kullanılacak?
ÖSYM tarafından yapılacak yerleştirme işlemlerinde ortaöğretim mezunları için KPSSP94, önlisans mezunları için KPSSP93 ve lisans mezunları için KPSSP3 puanı kullanılacak.

70 puan almış olmak şart değil
ÖSYM tarafından ilan edilecek kadro ve pozisyonlara tercih yapabilmek için asgari bir taban puan bulunmamakta. Bu yüzden 2008-KPSS'den 70 puanın altında alan adaylar da tercihte bulunabilirler. Bu hususa dikkat edin lütfen. İlan edilecek kadro ve pozisyonları iyi inceleyin...

Adaylara önemli bir hatırlatma...
Eğer ÖSYM tarafından KPSS B grubuna yönelik kadro ve pozisyonlara yerleştirirseniz daha sonraki personel alımları için ÖSYM tarafından yapılacak bu tür alımlara yönelik yerleştirmelere 2008-KPSS puanı ile başvuruda bulunamazsınız. Bu yüzden tercihlerinizi dikkatlice yapın. Kılavuzda ilan edilen kadro ve pozisyonlarda aranılan şartları taşımazsanız aman tercihte bulunmayın.


* * *
OKURLARIN DİKKATİNE
"Ne zaman emekli olurum" konusundaki sorularınız ile diğer tüm sorularınızı 0212 347 06 77 faks göndermenizmümkün.
BİZE ULAŞIN