Memurlar dikkat!

Memurlar dikkat!
17.01.2010 Pazar
Kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan kamu personeli ile bakmakla yükümlü olduğu kişilerin sağlık hizmetleri 15.01.2010 tarihinden itibaren Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından karşılanmaya başladı.

* Dikkat!.. Bilgileriniz SGK'ya eksiksiz bir şekilde aktarıldı mı?
Kamu kurum ve kuruluşlarınca, memurların ve bakmakla yükümlü oldukları kişilerin hastane ve eczanelerde işlem yapabilmeleri için gerekli tüm bilgileri SGK'ya aktarmaları gerekiyordu. Bu bağlamda hastane veya eczaneye gittiğinizde tedavinizle ilgili bir aksaklık , herhangi bir yanlışlık veya zorlukla karşılaşmamak için kendinizin ve bakmakla yükümlü olduğunuz kişilere ait hak sahibi bilgilerinizin SGK'ya eksiksiz bir şekilde aktarıldığını kontrol edin.

* Hak sahibi kontrolünü nasıl yapacaksınız?
Peki ne yapmanız gerekiyor. Hemen Sosyal Güvenlik Kurumu'nun (www.sgk.gov.tr) internet adresine girin. E-SGK bölümüne oradan Hak Sahipliği bölümüne giriş yapın. Sonra Müstehaklık Sorgulama kısmına girin. T.C. kimlik numarası ile emekli sicil numaranızı girerek bilgilerinizin kontrolünü yapabilirsiniz. Eğer bilgilerinizde eksiklik veya yanlışlık görüyorsanız vakit kaybetmeden çalışmış olduğunuz kuruma başvurun ve bilgilerinizi düzeltirin. Aksi takdirde tedavi hizmetlerinden yararlanmazsınız.

UCUZ TEKNOLOJİ İÇİN GECEDEN KUYRUK!


NEDEN KENDİ OTOMOBİLİMİZİ TASARALAMAYALIM?


SÖMESTRENİN KRALI ULUDAĞ


BU ARABALAR ÇOK DOĞAL


DÜNYANIN EN İLGİNÇ FESTİVALLERİ

EN ZENGİN ÜLKELER

HANGİ İLİMİZ NEYİYLE MEŞHUR?
BİZE ULAŞIN ; ;