'Fiyatlara edep geldi'

'Fiyatlara edep geldi'
22.01.2010 Cuma

Ucuz ayakkabılarıyla dikkat çeken Hangar'ın Başkanı Alpaslan Selçuk 'Piyasaya girdiğimiz günden itibaren sektördeki fiyatlar geriledi' dedi

Yüzde 100 yerli üretim yapan, farklı satış teknikleri ve ilginç kampanyaları ile gündeme gelen Hangar Ayakkabı'nın Yönetim Kurulu Başkanı Alpaslan Selçuk, TAKVİM'e çarpıcı değerlendirmeler yaptı. Fiyat politikalarının tüketici endeksli olduğunu, herkesin kaliteli ayakkabıya uygun fiyata sahip olmasını istediklerini söyleyen Selçuk, "2009'da yurt içi satışlarımız 12 milyon çift oldu. 2010 hedefimiz ise 25 milyon çiftlik satış" dedi. Sektörde daha önce ayakkabıların fiyatı katlanarak raflara çıkarıldığını ifade eden Selçuk, "Piyasaya girdiğimiz günden itibaren diğer satıcıların fiyatlarına 'edep' getirdik" diye konuştu. Ayakkabıdaki indirimin daha sonra çanta ve kemerde de uygulandığını söyleyen Alpaslan Selçuk, sözlerine şöyle devam etti: "Tekstil sektörü de ayakkabıdaki rakamları görünce fiyatlarını düşürmek zorunda kaldı. 19.50 TL'ye kösele ayakkabı varken, 500 TL'ye takım elbise satılamayacağını anladılar. Böylece baştan ayağa sektörde bir indirime sebep olduk. Bundan da çok memnunuz." 29 Ocak'ta Bulgaristan'da mağaza açacaklarını açıklayan Selçuk, böylece yurt dışında 3 mağazaya ulaşmış olacaklarını kaydetti. Yurt dışında Türk ayakkabılarının çok tuttuğunu vurgulayan Selçuk, "Bu yıl 2.5 milyon dolarlık yurt dışı satışı hedefliyoruz" dedi.

3.90 TL'den günde 6 bin çift babet sattı
Alpaslan Selçuk, '3.90 TL'ye babet' kampanyası ile günde 6 bin çift babet satışı yaptıklarını söyledi. 1 Mart'tan itibaren 28 bin çift babet satmayı hedeflediklerini belirten Selçuk ayrıca, daha önce gerçekleştirdikleri kiloyla satış uygulamasını, Bulgaristan mağazasında da yapacaklarını ifade etti.

ÖĞRENCİLERE BURS MÜJDESİ

TUZAĞA DÜŞMEYİN

İŞSİZLİK MAAŞI NASIL ALINIR?

UYUYAN HÜCREYE EL KAİDE BASKINI

DARBE VATANA İHANETTİR!
BİZE ULAŞIN