Bu otomobil buradan çıkar mı?

Bu otomobil buradan çıkar mı?
Pazar 25.01.2010

İstinye Park Alışveriş Merkezi, hatalı park sorununa çözüm buldu! İmkansızı başarıp, otomobilleri 4 dakikada 'sıkıştığı' yerden çıkartıyor

İstanbul'da kimi ararsan orada. Her gün ya bir ünlü alışverişte ya da pahalı restoranlardaki işadamları boy gösteriyor... Günden güne yıldızı daha da parlayan İstinye Park'ın hizmetleri de en az içindeki mağazalar ve restoranlar kadar iddialı. Avrupa'nın en iyi alışveriş merkezi seçilen İstinye Park, AVM'yi otomobilleriyle ziyaret eden müşterilerine otoparkında VIP hizmetler sunuyor. En göze çarpan özelliklerin başında ise yardım ve çekici hizmetleri geliyor. Diyelim ki otomobilinizle İstinye Park'a gittiniz. Aracınızı park edip AVM'ye girdiniz. Döndüğünüzde bir bakıyorsunuz otomobilinizin önüne ve arkasına birer araç park etmiş. Ama öyle bir park etmiş ki aracınızı bulunduğu yerden çıkartmanız imkansız. İşte burada devreye AVM'nin golf arabalı operasyon çalışanları giriyor. Aracınıza taktıkları aparatlarla otomobilinizi 5 cm'lik tampon aralıklarından bile kuş gibi çekip çıkartıyor. Bu hizmet karşısında, kara kara ne yapacağını düşünen birçok müşteri adeta şok geçiriyor. Aracını bulunduğu yerden çıkartamayan bir jeep sahibi otopark sorumlusuna "Bu arabayı olduğu yerden çıkartırsan, anahtar senindir" diyor. Bu sırada ekip aparatları getiriyor. Müşterinin ve eşinin şaşkın bakışları içinde dakikalar içinde araç imkansız gibi gözüken yerden çıkartıyor. Bu esnada müşterinin eşi, genç adama, "E çok büyük konuştun. Ver anahtarı" diyerek olaya son noktayı koyuyor. Gülüşmeler arasında müşteri aracına kurulup, yola koyuluyor. Ayrıca otomobillerinin yerini bulamayan birçok dalgın müşterilerinin de imdadına golf arabalı çalışanlar yetişiyor. Bu kişiler arasında Halit Akçatepe ve Erol Evgin gibi ünlü isimler de bulunuyor.

Her an tetikte bekliyorlar
Biri 8, diğeri 6 kişilik olmak üzere toplam 10 adet golf arabası var. 5 katlı otopark 3200 araçlık kapasiteye sahip. En yoğun gününde 19 bin otomobil girişçıkış yapıyor. Hafta sonları 16 yönlendirici görev alıyor. Otoparka inen her merdiven başında bir golf arabası bekliyor. Detaylı bir oto kuaföre sahip.

KIDEM TAZMİNATI NASIL HESAPLANIR


METROBÜSLER AKILLANACAK ÜCRET MESAFEYE UYACAK

AVM'LERİ KAR VURDU

KOCASI ELLERİNDEN GAYDI!

BENİM BABAM KİM?
BİZE ULAŞIN