Sony Türkiye'den önemli açıklama

27.01.2010 Çarşamba
Köşenizde yer verdiğiniz Sony marka kamera, spot ürün satan bir firmadan satın alınmış olup, cihaz Sony Eurasia Paz. A.Ş ithalatı değildir. Bildiginiz gibi ürünlerimiz başka kanallarla da ithal edilmektedir. Biz Sony Türkiye olarak sadece kendi kanalımızla ithal ettigimiz ve garantimiz altındaki ürünlere bedelsiz onarım hizmeti vermekteyiz. Ürünü satın alan tüketiciye garanti belgesini incelemelerini önemle rica ediyoruz. Ürünün arkasında yazan model ve seri no ile belgenin üzerindeki aynı olmalı, belgede bir tahribat, oynama, kazıma, vs olmamalıdır. Fatura yasaca garanti belgesi yerine geçmez ve başka bir ithalatçıya ait garanti belgesi veriliyorsa maalesef bu ürünlere de firmamızca garanti verilmemektedir. Coşkun Gençay isimli Sony müşterisine ait cihaz Sony Eurasia ithalatı olmamasına rağmen, iyi niyet çerçevesinde tarafımızdan onarım konusunda gereken destek verilecektir. Tulû Aytemiz Sony Eurasia Paz. A.Ş. Müşteri İlişkileri Koordinatörü. Sony Türkiye'nin bu açıklamasını hem yayınlıyoruz hem de gösterdikleri iyi niyetten dolayı da ayrıca teşekkür ediyorum.

Vatandaş fatura dilini çözemiyor
İzmir'den Serkan Açıkkaranfil isimli okurumuz örnek olsun diyerek kendi su faturasını göndermiş: Açıkkaranfil diyor ki; Bu tablodaki her şeyi anladım ama hiçbir bakım ve tamir yapılmadan her ay alınan bakım ve tamir ücreti ile iki defa alınan KDV'ye anlayamadım. İZSU'ya mail yazarak sordum ama tahmin edebileceğiniz gibi hiçbir cevap gelmedi."

Su tüketim bedeli: 12.24 TL
Bakım tamir ücreti: 3.18 TL
Ağaç bedeli: 0.10 TL
Çevre temizlik vergisi: 1.55 TL
KDV(% 8): 0.98 TL
KDV(%18): 0.57 TL
Yuvarlama: 0.03 TL

Faturalardan vergi almayın
Malum kış aylarında faturalarımız çok yüksek gelmeye başladı. Ödemekte gerçekten güçlük yaşıyoruz. Elektrik, su, doğalgaz gibi faturalarımızdaki vergiler azaltılsa veya tamamen kaldırılsa iyi olmaz mı? Bunlar sonuçta lüks tüketim değil. En doğal insan ihtiyacı. Yetkililere sesleniyorum, bunlar için en azından evlerde kullanılanlar için bir çözüm bulunamaz mı? (SMS mesajı)

3 ayda değil her ay
Diyarbakırlı görme özürlü Savaş Yağan 3 ayda bir ödenen 850 TL engelli maaşının kendisine yetmediğini dile getiriyor. Maaşların 3 aylık yerine her ay ödenmesini ve asgari 450 TL olmasını isteyen Yağan, maaş almak yerine çalışmayı tercih eden bir engellimiz. Savaş Yağan yetkililerden maaşlarının artırılmasını isterken bir taraftan da iş istemeyi ihmal etmiyor. Özürlülere daha çok imkan tanınması gerektiğini dile getiren Savaş Yağan, "İş imkanı verilse çalışsak daha iyi olur bizim için. Zamanımızı daha iyi değerlendiririz ve kendimize yetecek kadar da kazanmış oluruz" diyor.
BİZE ULAŞIN