Uçakta cep serbest oluyor

Uçakta cep serbest oluyor
28.01.2010 Perşembe

THY Genel Müdürü, uçaklarda canlı TV ve internet olacağını belirtip, müjdeyi verdi: Yakında cep telefonu da kullanılacak

Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Temel Kotil, Ekim ayı sonunda 12 Boing 777 uçağında canlı televizyon yayını ve kablosuz internet olacağını söyledi. Avea ve THY'nin başlattığı mil kampanyasının tanıtımında konuşan Kotil, cep telefonu konuşmalarının da yapılabilmesi için çalışmaların devam ettiğini belirtti. Kotil, 2009'u iyi kapattıklarını da kaydederek, "Bu yıl 24 geniş gövde, 20'si kesin, 10 daha geride uçak siparişi vermiştik, bu 105 uçağın devamıydı. 2010 yılında 30 milyon yolcu, 5.7 milyar dolar ciro ve yüzde 71 doluluk oranı hedefliyoruz" diye konuştu. Avea CEO'su Erkan Akdemir ise kampanyayla ilgili olarak, "Bir Miles&Smiles üyesinin, Avea'dan 50 liralık fatura ödemesi yaptığında kazanacağı mil, İstanbul-Ankara uçuşundan kazandığı mille eşit olacak" ifadesini kullandı.

Konuştukça uçuracak
Avea ve THY'nin kampanyası ile, THY Miles&Smiles üyeleri, Avea faturalarının her 1 lirası için 5, her bir kontör için ise 1 mil kazanacak. Avea abonesi olan Miles&Smiles üyeleri de, THY Avea Mil Programına kaydolup faturaları veya yükledikleri kontör karşılığında mil kazanacak. Kampanya 1 yıl sürecek.
BİZE ULAŞIN