Tablo piyangosu

Tablo piyangosu
16.04.2012 Pazartesi

Kanadalı sanatseverin 180 TL'ye aldığı 2 tablo ünlü bir ressama ait çıktı. Tabloların 150-250 bin dolara satılması bekleniyor

Kanada'nın Vancouver kentinde adı açıklanmayan bir sanatseverin hayatı, 100 Kanada Doları (180 TL) karşılığı aldığı 2 tablo ile değişti. Kanadalılar'ın bahçelerinde her yıl bahar aylarında geleneksel olarak düzenledikleri arka bahçe satışlarında 2 tablo satın alan Kanadalı sanatsever, tabloları Vancouver'daki Maynard's Müzayede Evi'ne götürdü. Tabloları uzmanlara inceleten müzayede evi yöneticileri, eserlerin Kanada'nın ünlü ressamlarından Thomas John Thomson'a ait olduğunu açıkladı.

AÇIK ARTIRMA OLACAK
Maynard's Müzayede Evi yetkilileri, sanatçının eserlerinin Avrupa'daki müzayedelerde 300 bin dolar civarında alıcı bulduğunu hatırlatarak, 16 Mayıs'ta yapılacak olan açık artırmada tabloların 150 ila 250 bin dolar arasında bir fiyata ulaşabileceğini kaydetti.

KANADA'NIN VAN GOGH'U
1877-1917 yılları arasında yaşayan Thomas John Thomson, Kanada'nın Van Gogh'u olarak tanınıyor. Ölümü hakkındaki sır perdesi aralanamayan ressamın hayat hikayesi de film olmuştu.
BİZE ULAŞIN