Çirkin yapıya son

Çirkin yapıya son
20.04.2012 Cuma

Başbakan Erdoğan, Şişli'deki Trump Towers Mall'ın açılışını yaptı. Boğaz'daki çirkin yapılanmanın ise ortadan kaldırılacağını söyledi

Başbakan Tayyip Erdoğan, Şişli'de bulunan Trump Towers Mall'ın açılış törenine katıldı. Törene eşi Emine Erdoğan'la birlikte katılan Erdoğan'ın yanı sıra, açılışta Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan da hazır bulundu. "Bu muhteşem mimari eserleri ülkemize kazandıran mimarından işçisine kadar herkese ülkem milletim adına teşekkür ediyorum" diyen Erdoğan, "Boğazdaki o çirkin yapılanmayı ise ortadan kaldıracağız. Yapılması gerekli müdahaleleri de yapacağız" dedi. Alışveriş merkezinin ismini de eleştiren ve Türkçe isimlere ağırlık verilmesini isteyen Erdoğan "Türkçe yüz binlerce insan tarafından konuşuluyor.

TÜRKÇE İSİMLER LAZIM
Türkiye Türkçesi, İstanbul Türkçesi, Türkiye'nin artan ekonomisine artan dış ticaretine oranla büyük boyut kazanıyor. Yerli yatırımlarda Türkçe hassasiyetini ben özellikle yatırımcılarımızdan rica ediyorum. Kendi markalarımızı oluşturacaksak buna ihtiyacımız var" ifadesini kullandı. Marmaray'ı inşa ederken kazılarda ortaya çıkan tarihi eserleri muhafaza etme pahasına 4 yıl kaybettiklerini belirten Erdoğan "Boğazdaki tabi yaşamın korunması için projeyi duyarlılıkla yürüttük. İkinci tüp geçit başladı onun inşası devam ediyor. İki katlı tüp geçit olarak bitecek" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN