Kazandı kazandırdı

Kazandı kazandırdı
25.04.2012 Çarşamba
Galatasaray'ı TT Arena'da 2-1 mağlup ederek şampiyonluğa ortak olan Fenerbahçe, hem kendi kasasını doldurdu, hem de yatırımcısına kazandırdı. Hafta sonu oynanan Galatasaray derbisi, Fenerium satışlarını yüzde 250 artırdı, borsada işlem gören kulübün hisseleri ise dün gün sonunda yüzde 1.94 değer kazandı. TAKVİM'e konuşan Fenerium Genel Müdürü Aydın Kirman, "O günün atmosferi ciddi anlamda cirolarımıza yansıdı. Geçen Pazar günü satışlarımız yüzde 250 arttı ve ciromuz 400 bin TL'ye çıktı" dedi. Kirman, özellikle çubuklu formaların çok ilgi gördüğünü kaydetti.

BORSADA FARK ATTI
Borsada işlem gören Fenerbahçe hisseleri dün ilk seansta yüzde 8 yükseldi. Fenerbahçe hisseleri dün günü yüzde 1.94 artışla tamamlarken, Galatasaray'ın hisseleri ise yüzde 7.13 değer kaybetti. Fenerbahçe'nin, piyasa değeri 1 milyar 332 milyon liraya tırmandı. Dün Beşiktaş'ın ve Trabzonspor'un hisselerinde de satışlar hakim oldu. Beşiktaş hisseleri yüzde 9.06, Trabzonspor hisseleri ise yüzde 3.49 değer kaybetti.

BARCELONA'YI GEÇTİK
Fenerium'un 6 bin 500 ürün çeşidi ile dünyada lider olduğunu kaydeden Aydın Kirman, "Yaptığımız araştırmalarda gördük ki, Barcelona, Real Madrid gibi dev takımları ürün çeşitliliğinde geçti" dedi. Kirman, Zambiya'dan bile sipariş aldıklarını söyledi.

ÖZLEM KAMER TERCANLI
BİZE ULAŞIN