Güven tam yatırıma devam!

Güven tam yatırıma devam!
17 Ağustos 2016, Çarşamba | Güncelleme: 03:55

Yatırımlarına son sürat devam eden Sur Yapı, 7 projesini GYODER’in kampanyasına dahil etti. Ekonomik istikrara tam not verdiklerini söyleyen Sur Yapı Başkanı Elmas, ‘Ülkemize büyük bir inançla bağlıyız. Daha fazla yatırım için arayışlarımızı sürdüreceğiz’ dedi

YENİ yatırım ve kampanyalarında hız kesmeyen Sur Yapı, Türkiye'nin ekonomik istikrarına güvenini gösterdi. Sur Yapı, Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği'nin (GYODER), toplam 86 projeyi kapsayan kampanyasına katıldı. 56 binin üzerindeki konutun yüzde 20 peşinat, yüzde 0.70 faiz ve 120 ay eşit taksitle satılacağı kampanyaya, Sur Yapı 7 farklı projesini dahil etti. Sur Yapı'nın Bursa ve İstanbul olmak üzere 7 farklı konut ve ofis projesinde 2 bin 867 konut, 203 ofis ve 120 cadde mağazasıyla toplamda 3 bin 190 bağımsız bölümü kampanya kapsamında yer alıyor. İstanbul Bayrampaşa'da Axis İstanbul, Güneşli'de Mirage Rezidans, Ümraniye'de Exen İstanbul, Sultanbeyli'de İlkbahar, Sultanbeyli'de Gölbahçe Evleri, Sancaktepe'de Lavender, Bursa Nilüfer'de Marka Rezidans projeleri kampanya kapsamında yer alıyor.

'REFAH İÇİN ÇALIŞACAĞIZ'
Kampanyada kârlılık beklentisi ile değil, sorumluluklarını yerine getirme hedefiyle yer aldıklarını söyleyen Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, yaşanan olayların milleti ve iş dünyasını bir araya getirdiğini, her zaman ülkenin refahı için işlerinin başında olacaklarını belirtti. "Sur Yapı olarak devletimize, ülkemize, vatanımıza, milletimize büyük bir inançla bağlıyız" diyen Elmas, şunları kaydetti: "İçerisinden geçtiğimiz bu zorlu süreci, çalışarak ve ülkemiz ekonomisini kalkındırarak aşmalıyız. Bu nedenle yatırımlarımıza, kampanyalarımıza ara vermeyeceğiz, tam aksine daha fazla yatırım için de arayışlarımızı sürdüreceğiz. Ülkemizin karşı karşıya kaldığı, milletimizin refahını ve ülkemizin ekonomik istikrarını tehdit eden bu olayın ardından 200'den fazla alt sektörle ilişkisi olan, işsizlik emici bir görev üstlenen gayrimenkul sektörünün birlik içerisinde olması ve böylesine büyük bir kampanyayı neredeyse tüm şirketlerin desteklemesi de ayrıca onur verici... Günlerdir milletimizin gösterdiği birlik ve beraberliğin bir farklı versiyonunu da iş dünyasında yaşıyoruz. Bu da bir kez daha bize gösteriyor ki işvereniyle, işçisiyle, tüm çalışanlarıyla iş dünyası ve halkımız birbirine, ülkesine sahip çıkıyor."

Altan Elmas, Marmara depremi sonrasında sağlam yapılaşma konusunun ülkemizde gündeme geldiğini söyleyerek, şöyle konuştu: "4 yıl önce dönüşüm yasasının çıkarılması sağlıklı şehirleşme konusunda alınan en önemli kararlardan biri oldu. Sur Yapı olarak kentsel dönüşüme sosyal sorumluluk gözüyle bakıyor ve kentsel dönüşüm çalışmalarında üzerimize düşeni yapıyoruz."

KAMPANYALI 7 PROJE
AXİS İSTANBUL: 203 A plus ofis kampanyada bulunuyor. Ön girişte Bayrampaşa Metro İstasyonu, arka girişte Demirkapı Metro İstasyonu yer alıyor.
MİRAGE REZİDANS: Güneşli Basın Ekspres'te yükseliyor. 2017 yılında teslimi yapılacak.
EXEN İSTANBUL: Hemen teslim proje, 360 derece İstanbul Boğaz manzarası ile dikkat çekiyor. 1+1 ve 2+1 rezidans daireleri var.
İLKBAHAR: Sultanbeyli'de yükselen proje, Ataşehir'e 10 dakika mesafede bulunuyor.
GÖLBAHÇE EVLERİ: 21 dönüm arsa üzerine inşa edilen proje, 6 blokta toplam 227 konuttan oluşuyor. 7 bin metrekare göl ve bahçe alanı var.
LAVENDER: 3 farklı blok tipinde 57 ile 226 metrekare arasında değişen 1+1, 2+1, 3+1, 4+1 dairelerin yer aldığı proje, geniş alışveriş caddesiyle dikkat çekiyor.
MARKA REZİDANS: Bursa Nilüfer'de inşasına başlanan proje, 373 lüks rezidans dairesi, home ofisler ve 250 mağazadan oluşuyor.
Proje 2017'de teslim edilecek.

HEDEF 1 MİLYON METREKARE İNŞAAT
DKY İnşaat, 55 yıllık tecrübesi ile konut ve ticari alanlar inşa etmekte. Firma, bugüne kadar 15 binin üzerinde konut ve işyerini tamamlayarak sahiplerine teslim etti. DKY Kartal, DKY Business Kartal, Lokum Evler, DKY Cadde ve DKY On Kağıthane DKY İnşaat'ın devam eden projeleri arasında bulunmakta. Ali Dumankaya, DKY inşaat olarak önümüzdeki 5 yıl içinde 1 milyon metrekarelik yeni yaşam alanı inşa etmeyi hedeflediklerini söyledi.

48 İLDE 182 RİSKLİ YIKIM BÜYÜK OLUR ALAN BULUNUYOR
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı verilerine göre; 'Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun' kapsamında sayısı 140'ı bulan Bakanlar Kurulu kararıyla 48 ilimizde 182 'riskli alan' ilan edildi. Bu alanların toplam büyüklüğü 8.963,81 hektar. Ayrıca 5393 sayılı Belediye Kanunu'nun 73. Maddesi'ne göre, içinde kamu mülkiyeti bulunan 21 ilimizde 72 Bakanlar Kurulu kararıyla 77 yerde 8.255,20 hektar büyüklüğünde alan 'Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje Alanı' ilan edildi.

DÖNÜŞÜM ŞART
17 Ağustos depremi sonrası, Türk inşaat sektörü kendini baştan sona yeniledi. İnsan hayatına verilen önem ve değer firmaların önceliği haline gelirken; DKY İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Dumankaya, bütün projelerinin insan odaklı yaklaşımlar ile yapıldığını ve yapılmaya devam ettiğini belirtti. Ülkemizin her an olabilecek büyük bir deprem riski ile karşı karşıya olduğunu vurgulayan Dumankaya, "7 milyona yakın konut riskli durumda. Bu stoğun büyük bölümü de İstanbul'da. Biz de İstanbul'da faaliyet gösteren bir firma olarak, bu kalitesiz konut stoğunu dönüştürmeye talip olduk" dedi. 7 milyon riskli konuta, mevcut konut ihtiyacı da eklenirse yıllık 1 milyona yakın konut üretilmesi gerektiğini kaydeden Dumankaya, şöyle konuştu: "Kentsel dönüşüm için her yıl 42 milyar TL gerekiyor ve 20 yıllık dönüşüm sürecini planladığımızda 850 milyar TL'lik bütçe ortaya çıkıyor. Herkesin elini taşın altına koyması gerekiyor, özellikle finansmanı için bankalara büyük görev düşüyor."

İSTANBUL YEŞİLLENİYOR
Kamu ve özel sektör işbirliği ile kentlerin geleceğini kurgulamak amacıyla kurulan Vizyon Atölyesi, 17 Ağustos depreminin 17'nci yılında İstanbul'da yapı ve yaşam kalitesi riskinin azaltılması için yeni bir projeye imza attı. Vizyon Atölyesi'nin son projesi 'Yeşil Yol', TEM ve E-5 arasındaki 50 km uzunluğunda ve 200 metre genişliğinde yaklaşık 10 milyon metrekarelik alanda 5 milyon metrekarelik yeşil alan yaratacak. Güzergah üzerinde yer alan yaklaşık 20 bin mevcut yapının yıkılarak yerine kentsel dokuya uygun çevreci yapıların oluşturulacağı proje, İstanbul nüfusunun yüzde 55'inin yaşadığı Küçükçekmece Gölü ve Pendik arasındaki bölgelerin yapı standartlarını büyük ölçüde yükseltirken, yaşam kalitesini de hızla artıracak. Projenin mali büyüklüğü ise yaklaşık 7 milyar dolar olacak. Vizyon Atölyesi kurucularından Nef İcra Kurulu Başkanı Erden Timur, "İnsan hayatını güzelleştirecek şehirlerin hayalini kuruyoruz. Artan nüfusu, çarpık kentleşmesi ile İstanbul'un ilk müdahale edilmesi gereken şehirlerden biri olduğunu düşündüğümüz için İstanbul özelinde Yeşil Yol projesini tasarladık" dedi.

YALITIMSIZ BİNADA YIKIM BÜYÜK OLUR
İZODER Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ertuğrul Şen, deprem kuşağında bulunan ülkemizde alınması gereken en temel önlemlerin başında, su yalıtımlı binalar inşa etmenin geldiğini belirtti. Depremlerin yol açtığı büyük yıkımların en önemli nedenlerinden birinin korozyon olduğunu vurgulayan Şen, "Herhangi bir yoldan binaya sızan suyun yol açtığı korozyonu önlemek de ancak su yalıtımıyla mümkündür. Binaların koruyucu kalkanının su yalıtımı olmasına rağmen ülke genelindeki yaklaşık 19 milyon konutta halen su yalıtımı yok ve 6.5 milyon konut deprem açısından riskli statüde" dedi.
BİZE ULAŞIN