Taşeron işçi tediye ikramiye ödemeleri tarihi ve maaş zamları ne kadar olacak?

08.11.2019 11:32 Güncelleme: 08.11.2019 11:39

Kamu işçilerinin ne kadar maaş zammı alacağı belli oldu. Kamu kesimi toplu iş sözleşmesine göre brüt maaşları 3 bin 500 tl altında olan işçilere 150 Tl iyileştirme yapılacak. Diğer yandan 4D sürekli işçi statüsüne geçen işçilere bazı mali haklarında iyileştirmeler devam ediyor. Bunlardan bir tanesi eğitim yardımı oldu. Geçtiğimiz haftalarda işçilere eğitim ödemeleri yapıldı. Diğer merak edilen ödemelerden bir tanesi de ilave tediye ödemeleri taksitleri olmakta. Taşeron işçi tediye ikramiye ödemeleri 13 Aralık tarihinde yapılacak. Taşeron işçiler ile kamuya geçen işçilerin maaş zamları için 2020 yılında görüşme yapılacak.

Taşerondan kadroya geçen 4-D sürekli işçi statüsündeki işçilerin ilave tediye ikramiye ödemelerinin taksitleri ödenmeye devam ediyor. 2020 yılı taşeron işçilere ne kadar maaş zammı yapılacak? KİT işçilerine kadro ne zaman gelecek haberimizde.. 2020 yılında taşeron işçilerin alacakları en önemli ek ödeme tediye ikramiyesi olacak. Yıllık 52 gün üzerinden 4 taksit halinde ikramiye alacak olan taşeron işçiler bu ikramiyeleri maaş oranlarına göre alacaklar. En az ödeme 2019 yılında 792 TL ile asgari ücretli taşeron işçilere ödenirken bu rakamın 2020 yılında artması bekleniyor. Peki taşeron işçi tediye ikramiye ödemeleri tarihi ve maaş zamları ne kadar olacak?

TAŞERON İŞÇİ SON DAKİKA HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

İKRAMİYE ÖDEMELERİ TAKSİTİ NE ZAMAN ÖDENECEK?

Kamu kurumları birimlerinde çalışan işçiler için tediye ek ödemeleri için taksit ödemeleri 9 Ağustos tarihinde gerçekleşti. Diğer ikramiye ödemeleri için tarih ise 13 Aralık olarak duyuruldu. En az ödeme 792 Tl olarak açıklandı. Buna göre ikramiye ödemeleri gerçekleştiğinde takvim.com.tr ekibi olarak gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz. Maaş haklarında iyileştirmeler; Ocak ayı zammı ne kadar olacak?

DETAYLAR İÇİN BİR SONRAKİ SAYFAYA GEÇİNİZ

BİZE ULAŞIN