2010’da 70 yeni model satışa sunulacak

2010’da 70 yeni model satışa sunulacak
Pazartesi 18.01.2010 14:19

Türkiye’de farklı sınıflarda ve fiyat aralıklarında 70’i aşkın yeni modelin satışa sunulacağı 2010 yılında, umutlar ve temenniler satışların 2009’u geride bırakamasa bile en azından aratmaması yönünde.

2009 yılını ekonomik krizlerin gölgesinde ve ÖTV indirimlerinin ışığında, kısaca karmaşık bir halde geride bırakan Türkiye otomotivi, 2010 yılında ucuz Çin otomobillerinden süperspor İtalyanlara kadar pek çok yeniliği karşılamaya hazırlanıyor.

Ocak ayında Fiat Punto Evo, Kia Sorento, Volvo C30 ve Opel Astra gibi modellerle start alan şölen, Şubat ayında sadece Türkiye'de üretilip bütün dünyaya ihraç edilecek yeni Fiat Doblo ile sürerken ikinci çeyrekte yeni BMW 5 Serisi, Dacia Duster ve Chery'nin yeni modelleri ön plana çıkıyorlar.

Pek çok üreticinin ilk kez ürettiği ya da uzun süredir ara verdiği sınıfl ara dönüşlerini müjdeleyen modellerin geleceği 2010'da, MINI yılın son çeyreğinde tanıtılacak ve muhtemel adı "Crossman" olan SUV'u ve Audi de yeni küçük sınıf temsilcisi A1 ile yılın en önemli ve farklı girişlerinden ikisini gerçekleştirecekler.

Firmaların resmi açıklamaları ve kaynaklarımızdan edindiğimiz bilgilerle derlediğimiz 2010 yenilikleri arasında son dakika golü olmasını beklediğimiz iki çok önemli modeli yüzde 100 teyit edemediğimiz için sayfalarımıza taşımadık.

Peki nedir bu yenilikler?
Volkswagen Passat ve Ford Focus! Orta sınıfın ve kompakt sınıfın zirveye oynayan iki temsilcisinin de 2010'un son günlerinde yeni nesilleriyle tanıtılmalarının sürpriz olmayacağını hatırlatmak isteriz. Yenilik sayfalarını incelediğiniz de neredeyse her sınıfta heyecan verici modeller olacağını göreceksiniz. 2010'da heyecan olacağı kesin de satışların ÖTV düzenlemesi yapılmadan ne kadar iyi olacağı; işte bu muamma.
BİZE ULAŞIN