Devlet lojmanları ne zaman satılacak? 2019 Kamu lojman satış başvurusu ne zaman başlayacak?

03.10.2019 14:46

Devlet lojmanları ne zaman satılacak? Resmi Gazete'de yayımlanan Milli Emlak Tebliği ile kamu lojman satışının yapılacağı duyuruldu. Kamu lojmanları, Milli Emlak Genel Müdürlüğü tarafından satışa çıkarılacak. Peki, devlet lojmanları ne zaman satılacak? 2019 Kamu lojman satış başvurusu ne zaman başlayacak?

Devlet lojmanlarının ne zaman satışa çıkarılacağı merakla bekleniyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Milli Emlak Genel Tebliği'nde yapılan değişiklik ile 120 ay vadeli lojman satışının önü açılmış oldu. İkamet ettiği kamu konutunu satın almak isteyen memurlara 5, 7 ve 10 yıla yakın taksit imkanı sağlanacak. Gözler, lojman satışlarının hangi tarihte yapılacağına çevrildi. Peki, devlet lojmanları ne zaman satılacak? 2019 Kamu lojman satış başvurusu ne zaman başlayacak? İşte konu ile ilgili ayrıntılar...

DEVLET LOJMANLARI NE ZAMAN SATILACAK?

Kamu lojmanları ihale yöntemi ile satışa sunulacak. Söz konusu konutların satışlarının ne zaman yapılacağı henüz açıklanmadı. Konu ile ilgili tarih bilgisi açıklandığında haberimizin içeriğinde yer alacak.

Kamu lojman ihaleleri ile ilgil detaylı bilgiler için diğer sayfaları ziyaret ediniz...

BİZE ULAŞIN