"Aziz Yıldırım aday olmayacak"

"Aziz Yıldırım aday olmayacak"
19.04.2012 16:16 Güncelleme: 19.04.2012 16:18

Fenerbahçe'nin eski Asbaşkanı Hakan Bilal Kutlualp birbirinden önemli açıklamalar yaptı.

Fenerbahçe'nin eski Asbaşkanı Hakan Bilal Kutlualp birbirinden önemli açıklamalar yaptı.

Fenerbahçe'nin eski Asbaşkanı Hakan Bilal Kutlualp, 19 Mayıs'taki seçimli genel kurul, CAS Davası ve Aziz Yıldırım'la ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Radyospor'da canlı yayın konuğu olan Hakan Bilal Kutluap, "Aziz Yıldırım'ın yasal bir engel olmasa bile tekrar aday olacağına inanmıyorum, Ali Yıldırım'ı aday gösterecektir. Olmazsa Nihat Özdemir aday olur" dedi.

İşte Kutlualp'in sözleri:

GALATASARAY KADAR ŞANSIMIZ VAR

"Galatasaray, bu sezon çok başarılı, ama bizim bu sezon yaşadığımız sıkıntılara rağmen şu anda bulunduğumuz durum son derece başarılı. Bana göre Galatasaray'ın ne kadar şansı varsa bizim de o kadar şansımız var"

"AZİZ YILDIRIM ADAY OLMAYACAK..."

"Kongreye bir ay var; ama Fenerbahçe siyasetinde 1 günde bile çok şey değişebilir. Ben sayın Aziz Yıldırım, mahkeme 19 Mayıs'taki kongremize kadar sonuçlansa ve beraat kararı verilse bile, inşallah beraat eder, 'artık yeter' diyerek aday olmayacağını düşünüyorum. Belki onursal başkan olabilir; fakat tanıdığım kadarıyla kendisi aday olmayınca, onun politikalarını sürdürecek bir ismi aday gösterecektir. Anlattıklarım yasal engel yoksa geçerli. Yasal engel olursa zaten aday olamaz. Birinci tercihi Ali Yıldırım'dır. Bu şekilde Fenerbahçe'deki kontrolü devam edecektir. Eğer Ali Yıldırım olmazsa Nihat Özdemir'in başkan olmasını isteyecektir. Ama bence bu görüşünün son bulması gerekir. Fenerbahçe bu kadar kişilere bağlı olamaz. Yeni bir yön yeni bir yüz gerekiyor. Fenerbahçe'yi kişilerin, grupların, ailelerin uhdesinden çıkarmak gerekir. Eski yöneticilerin çoğunluğu oluşturduğu bir yönetimde hiçbir şey değişmez."

"FENERBAHÇE, MILAN GİBİ DÜNYA DEVİ OLMALI"

"Bugüne kadar olan zihniyetle Fenerbahçe, Milan, Barcelona, Real Madrid gibi dünya devi olamaz. Fenerbahçe dünya devi olma potansiyeli taşıyor. Bunu harekete geçirmek gerekiyor. Ama şu anda var olan zihniyetle bu mümkün olmaz. Artık yeni simalar gerekiyo"

"İSTİFA ETMELİYDİLER"


"Fenerbahçe tertemiz bir sayfadır; ama yöneticiler bir takım usulsüz işlere karışmışlarsa bunun kararını verecek olan yargıdır. Arkadaşlarımız süreç başladığında istifa etmeliydiler. Aklanıp gelmeleri gerekir. Koltuk sevdasından bir an önce vazgeçselerdi. Ama maalesef insanlar Fenerbahçe'yi kendilerine kalkan yapmak istediler. Fenerbahçe, kimseye bağlıdır değildir. Bizden önce vardı ve sonra var olacak ve geleceği parlaktır."

"İŞGÜZARLAR DEVREYE GİRDİ"

"Yargıya hepimizin saygı göstermesi gerekir. Bana geçen sezonla ilgili sahada hiçbir sorun yoktu. Herkes gördü, saha temiz; ama işgüzarlar vardır. Argodur ama söylemek gerekir. Kolpacılar vardır.

Fenerbahçe başkanı 3 sene şampiyonluk sözü vermiş, Bunu tutamamış, camianın önünde mahçup hissediyor kendisini, çok çalışıyor, bu ortamda bazı işgüzarlar gelip 'şu takım şöyle bir şey yapmak istiyor' derler. Ben bunun da doğru olduğuna inanmıyorum; ama iş yaratmak için söylerler. Bir iki maçta kötü oynamışsınızdır, rakip takım arayı açmıştır. Siz buna inanmaya başlarsınız, acaba rakip takım bir şeyler yapıyor mu diye. Kolpacılar bunu yapar. Bunu engellemek için para isterler. Siz de teşebbüse karşı teşebbüste bulunup bunu engellemeye çalışıyorsunuzdur. Ne olur sonunda sizin paranızı dolandırırlar. Sonuçta tapelerden bunu görüyoruz. Paraları götürmemişler, yemişler. Görünen o ki dolandırılmışlar. Bana göre tüm takımlar temizdir. Ama mezarlıkta dolaşıp, insanlara kötü rüya gösteren tüm yöneticilerden Türk futbolunun kurtulması gerekir."

"AZİZ YILDIRIM KANDIRILIP DOLANDIRILMIŞTIR"

Fenerbahçe'nin en büyük eksiklerinden bir tanesi şeffaf olmamaktı. Bundan dolayı para nereye gitti, diye soruyorlar. Eğer ki bunlar şeffaf olsaydı. Bunları dahi sorumazlardı. Aziz Yıldırım, Fenerbahçe'yi kendi mali şirketi gibi görüyor. Fenerbahçe'yi ne kadar kendi şirketi gibi görse de Fenerbahçe'ye ihanet edeceğine inanmıyorum. Kandırılıp, dolandırılmıştır. Olabilir bunlar. Ama mezarlıkta dolaşıp bize kötü rüya gösteren yöneticiyi bu camia artık istemiyor. Gidip gelip para alanlar 'şunların kötü niyetini engelleyeceğiz' başkan diyerek kandırıp parasını almıştır.

"CAS DAVASINI ÇEKERLERSE CAMİA BUNU AFFETMEZ"

"Fenerbahçe'nin CAS'ta açtığı ve namus davam dediği davayı çekmemesi gerekir. Nasıl çeker? Zararları tazmin edilirse, 45 milyon euro verilirse. Ama başka pazarlıklar nedeniyle dava çekilirse, camia bunu affetmez. Bu tarihi hatanın altında kalırsınız. Ortada, kongre yapıldıktan sonra, yönetimin CAS davasından çekildiğini açıklayacağı iddia ediliyor."

"YARGITAY'A BAŞVURDULAR"


"Fenerbahçe'deki anti demokratik uygulamalar nedeniyle geçici olarak ihraç edilmiştim. Fakat yönetime açtığım davayı kazandım. Fakat yönetim maalesef bunu Yargıtay'a başvurdular: ama oradan da geri dönecek. Ama süreç uzayacak. Burada amaç doğruyu söyleyenleri, Fenerbahçe için iyi işler yapmak isteyenleri uzaklaştırmaktır. Ama genel kurul isterse, Yargıtay'ı beklemeden mahkeme kararıma dayanarak, kulüp üyeliğimi yeniden başlatabilir. Seçimde içeride ya da dışarıda olmak önemli değil. Önemli olan Fenerbahçe sevgisidir."
BİZE ULAŞIN