Emre Belözoğlu kararını verdi

Emre Belözoğlu kararını verdi
19.04.2012 08:37 Güncelleme: 19.04.2012 08:37

Sarı-lacivertli futbolcunun, ırkçılık yüzünden PFDK’dan ceza alması halinde hem Fenerbahçe’den hem de Türkiye’den ayrılma kararı aldığı ifade edildi

Sarı-lacivertli ekibin deneyimli oyuncusu Emre Belözoğlu'nun da, Trabzonsporlu Didier Zokora'ya karşı sarf ettiği iddia edilen ırkçı söylem nedeniyle ceza aldığı taktirde, hem Fenerbahçe'den hem de Türkiye'den ayrılmaya karar verdiği öğrenildi.

Lig maçında Zokora'ya ırkçı bir cümle kullandığı gerekçesi ile disiplin kuruluna gönderilen ve sezonu alacağı ceza nedeniyle kapatma olasılığı bulunan Emre'nin, Türkiye'de yaşadığı tartışmalar nedeniyle kariyerini yurt dışında noktalamak için kulüp arayacağı ve cezayı asla kabul etmeyeceği belirlendi.
Irkçı olmadığını, Fildişi Sahilli oyuncu Didier Zokora'ya sadece küfür ettiğini söyleyen Emre'nin kendisine güven kalmadığı ve ailesinin de yıpratıldığı gerekçesi ile ülkeyi terk etmeyi kafasına koyduğu, futbol yaşamını Avrupa'da sürdüreceği belirlendi. Milli oyuncunun bu kararını açıklanacak cezanın ardından yönetime bildireceği kaydedildi.
BİZE ULAŞIN