Bu iş Arena'da bitecek

Bu iş Arena'da bitecek
20.04.2012 Cuma

"G.Saray kazanırsa iş biter. Onların en büyük avantajı önce Terim sonra Abdürrahim Albayrak. Fener'de Alex kendini Alex yapan özellikleriyle oynarsa galip geliriz."

Süper Final kuraları çekildiği ilk gün fikstürü inceledim ve Süper Final'de şampiyonluk düğümünün son hafta Saracoğlu Stadı'nda oynanacak Fenerbahçe-Galatasaray maçına kalmayacağını söyledim. Çünkü ligin kaderinin Arena'da bu hafta oynanacak karşılaşmada çizileceğini sezinledim. Daha önce söylediğim bu düşünceyi aynen koruyorum. Büyük final pazar akşamı Arena'da gerçekleşecek.

GALİP DÖNERSEK ŞAMPİYONUZ
Galatasaray yendiği takdirde aradaki puan farkı 8'e çıkacak. Böylece Galatasaray son 4 maça avantajlı bir konumda girecek. Ancak Fenerbahçe için durum hiç de öyle değil. Bizim Arena'dan mutlaka 3 puanla ayrılmamız şart. Eğer buradan galip dönersek şampiyon olacağımıza kesin olarak inanmaya başlarım.

PERFORMANS ÖNEMLİ
Bu maçta Fenerbahçe'de Baroni Trabzonspor maçındaki gibi, Volkan her zamanki gibi, Alex de kendini Alex yapan özelliklerde oynarsa maçı kazanırız. Maçın adamının Mehmet Topuz ile Gökhan olacağını varsayarak şampiyonluk yolunun bu oyuncuların göstereceği performansla aydınlanacağını düşünüyorum.

YILIN FİNAL MAÇI OLACAK
Galatasaray'ın en büyük avantajı Teknik Direktör Fatih Terim ile yönetici Abdürrahim Albayrak olacak. Fatih Terim'in sert disiplini, Abdürrahim Albayrak'ın o müthiş insani sevecenliği ve yaptığı espriler takıma olumlu yansıyor. Abdürrahim Albayrak Galatasaray'a en büyük yıldız oyuncudan bile daha faydalı. Sözün özü pazar akşamı yılın finali olacak. Eğer ilk yarım saatte gol bulurlarsa Türk Telekom Arena'da maçın galibi Fenerbahçe olur. Bu nedenle ilk

* Maçın adamı M.Topuz ve Gökhan olabilir. Bu oyuncuların göstereceği performans çok önemli.

* İlk yarım saatte gol buldukları takdirde Türk Telekom Arena'daki maçı F.Bahçe kazanır.

DERBİ ÖNCESİ RAKAML AR
106
2 ekip ligde 106 kez karşı karşıya geldi.

40
Fenerbahçe'nin isabetli şut yüzdesi.

48
Galatasaray'ın isabetli şut yüzdesi

35
Selçuk'un bu sezonki resmi maç sayısı.

80
Fenerbahçe'nin isabetli pas yüzdesi.

77
Galatasaray'ın isabetli pas yüzdesi.

24
Galatasaray'ın ligde yediği gol sayısı.

8
Alex kariyeri boyunca G.Saray'a 8 gol attı.


BİZE ULAŞIN