Zafer taktiği El Clasico'dan

Zafer taktiği El Clasico'dan
24.04.2012 Salı

Fenerbahçeli futbolcular cumartesi gecesi tesislerde Barcelona-R.Madrid maçını seyretti R.Madrid'in galibiyeti tüm takıma ilham verdi Futbolcular, "El Clasico'da Barça favoriydi... Biz de R.Madrid gibi savaşalım. Hızlı hücumlarla G.Saray'ı avlayalım" dedi ve büyük zafer geldi

Fenerbahçeli futbolcular 21 Nisan Cumartesi gecesi Galatasaray derbisi öncesi son taktik çalışmayı tamamlamış, yemekler yenmiş toplu halde Samandı ra'da Barcelona-Real Madrid maçını izlemek üzere ekran başına geçmişlerdi. Maçla ilgili yorumlar, espriler yapılıyordu. Başlama düdüğüyle birlikte futbol dünyasında favori gösterilen Barcelona'ya karşı Real Madrid'in ortaya koyduğu futbol takdir topluyordu.

TAKTİK BİRE BİR AYNI!
Real, Khedira ile ilk golü buluverdi. Ardından topu Barcelona'ya bırakmalarına karşın sergiledikleri akıllı futbol dikkat çekiyordu. El Clasico'da devre 1-0 sona erdi, ikinci yarı Barcelona bir gol bulsa da son sözü Cristiano Ronaldo söyledi.

ARENA'DA DA BÖYLE OLUR
Son dakikalarda Fenerbahçeli futbolcular aralarında, "Galatasaray maçı da böyle olacak. Barcelona herkesin favorisiydi. Real Madrid, gitti Nou Camp da kazandı. Türkiye'de de Galatasaray favori gösteriliyor. Ama biz Arena'da Galatasaray'ı yeneriz. Tıpkı Real Madrid'in Barcelona'da kazandığı gibi. Yeter ki tüm gücümüzü ve yüreğimizi 90 dakika boyunca ortaya koyalım" diye yorumlar yaptılar. Galatasaray- Fenerbahçe derbisi öncesinde maç sabahı kahvaltıda, otobüste de sık sık "Real Madrid gibi" ifadesini birbirlerine söyleyen Sarı-Lacivertliler, sahaya da bu inançla çıktılar. ‹lk golü tıpkı Real Madrid gibi erken buldular.

GOL YESEK DE İNANALIM
!
Devreyi 1-0 bitirdiler. Soyunma odasından çıkarlarken de takım halinde "Bir gol yesek bile maçı kazanacağımıza olan inancı kaybetmeyelim. Hızlı hücum edip onları avlayalım. İnanırsak biz de böyle bir zafer yaşayabiliriz" dediler. Ve yine tıpkı Real Madrid gibi önce golü yediler; ardından 2-1'i bulup Türk Telekom Arena'dan zaferle döndüler.

F.BAHÇE TV'DEN ZAFER KLİBİ
Fenerbahçe Kulübü'nün televizyonu olan FB TV, derbi zaferinin ardından, 3 Temmuz'dan bu yana yaşananlara hazırladıkları videoyla göndermede bulundu. Video Başkan Aziz Yıldırım'ın "Zafer inananlarındır" sözü ile sona erdi.

KÖPRÜDE KARŞILAMA
Fenerbahçeli futbolcular, Samandıra'daki karşılamayı merak ederken, kutlamalar FSM Köprüsü'nü geçer geçmez başlayınca şaşkınlık yaşadılar.

1500 KİŞİ!
Yaklaşık 1500 taraftar F.Bahçe otobüsün ü n önünü kesti.

00.30'DA VARDILAR
Türk Telekom Arena'dan Samandıra Can Bartu Tesisleri'ne varıncaya kadar Fenerbahçeli taraftarların büyük ilgisine maruz kalan Sarı-Lacivertli kafile tesislere ancak 00.30'da giriş yapabildi. Buradaki kalabalık yolda karşılaştıklarından daha fazlaydı. Görüntüler şampiyonluk kutlamasından farksızdı.

VOLKAN DEMİR
BİZE ULAŞIN