Kadro yarım inancı tam

Kadro yarım inancı tam
27.04.2012 Cuma

Alex, Sow, Yobo, Bekir, Emre, Topuz ve Bienvenu yoktu. Ama Fener inancıyla zoru kolaya çevirdi... Semih Şentürk ve Dia'nın golleri 14. kez finali getirdi

Ve Fenerbahçe de finalde... Sarı-Lacivertliler, Ankara'da Karabükspor'u 2-0 yenerek bu sezon 50.'si düzenlenen Ziraat Türkiye Kupası'nın finalinde Bursaspor'un rakibi oldu.

FENERBAHÇE ÇOK HIZLI BAŞLADI
Sahaya Alex, Sow, Yobo, Bekir, Emre ve M.Topuz ve Bienvenu'den yoksun çıkan Kanarya 90 dakika çok üstün bir oyun sergiledi. 12. dakikada Özer, 13. dakikada ise Selçuk ile Karabük kalesini yoklayan Fenerbahçe aradığı golü 36. dakikada buldu.

SEMİH, ALEX GİBİ VURDU!
Kazanılan frikikte topun gerisine geçen Semih Şentürk yaklaşık 25 metreden mükemmel bir vuruş yaparak skoru 1-0 yaptı. 45. dakikada Stoch'un plasesi direği yalayınca devre 1-0 sona erdi.

14. KEZ FİNALE KALDILAR
2. devreye hızlı başlayan Karabük, Mehmet Yıldız'la mutlak bir pozisyonu değerlendiremedi. Dakikalar 58'i gösterdiğinde Fenerbahçe farkı Dia ile ikiye çıkardı. Kalan dakikalarda skoru koruyan Fenerbahçe tam 29 yıldır kazanamadığı Türkiye Kupası'nda 14. kez finale

29 YILLIK HASRET BiTECEK Mi?
29 yıldır süren kupa hasretine son vermek isteyen Fenerbahçeli futbolcular gelen finale böyle sevindi.

İKİ KUPAYI DA İSTİYORUM!
Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, "Karabük iyi bir takım. Ama iyi futbolla kazandık. Hedefimiz iki kupayı birden kazanmak. Başaracak gücümüz var" dedi.
BİZE ULAŞIN