Fenerbahçe'nin 2020 planı

Fenerbahçe'nin 2020 planı
28.04.2012 09:08 Güncelleme: 28.04.2012 09:09

Fenerbahçe hem UEFA ile ilişkilerini düzeltmek hem de elini güçlendirmek için CAS davasını geri çekmişti.

Sarı-Lacivertliler'in bu kararında TFF'nin "Euro 2020'ye adayız. UEFA ile davalık olan ülkenin bu organizasyonu alması zorlaşır" demesinin de etkili olduğu belirtildi.

Geçtiğimiz gün Fenerbahçe yönetimi sürpriz bir karara imza atarak, UEFA ve TFF'ye karşı açtığı CAS'taki davalardan feragat ettiğini açıklamıştı. Böylelikle Sarı-Lacivertli kulübün bu kararı doğrultusunda Futbol Federasyonu'nun istediği bir tablo ortaya çıkmıştı. TFF yetkilileri, Fenerbahçeli yöneticilere "CAS'taki davayı çekin, elimiz güçlensin. UEFA ile daha rahatmasaya oturabiliriz" diyordu. Sarı-Lacivertlilerin, CAS davasından geri çekilmesinde TFF'nin bu fikrinin büyük oranda etkili olduğu belirtiliyor. Fenerbahçe'nin davayı çekmesinde ikinci faktörün ise 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası olduğu ifade edildi.

Şansımız yüksek

TFF yetkililerinin, Fenerbahçe yöneticilerine, "2020 Avrupa Futbol Şampiyonası'na aday olduk. Şansımızın çok yüksek olduğu da ortada. İşte CAS'taki davayı çekmeniz için ikinci bir neden. Eğer geri adım atmazsanız bir takımı UEFA ile davalık olan bir ülkenin bu organizyonu alması büyük ölçüde tehlikeye girer" dedikleri öğrenildi. Bunu da sıcak karşılayan Fenerbahçe yönetiminin böylece EURO 2020 adaylığını da düşünerek davayı geri çekme kararına imza attığı ifade edildi.İ
BİZE ULAŞIN