Ada'da gundem Fener

Ada'da gundem Fener
25.10.2012 Perşembe

Fenerbahçe'nin Limassol ile oynayacağı maça Rumlar çok büyük ilgi gösterdi. Kıbrıs Rum Kesimi gazeteleri Fenerbahçe için, "Atatürk'ün takımı" ifadesini kullandı.

Kıbrıs Rum Kesimi'ni Limassol'un F.Bahçe ile oynayacağı maçın heyecanı sardı. Larnaka'da 7'den 70'e herkes bu maçla yatıp bu maçla kalkıyor. Larnaka'ya 65 kilometre mesafedeki Nicosia'da ağırlıklı görüş bu maçın berabere biteceği şeklinde. Nicosia'nın en işlek caddesini ortadan ikiye bölen sınır kapısı dünyanın en ilginç sınır kapılarından biri olarak gösteriliyor. Kapıdan giriş yaptıktan sonra duvarlardaki 'Tek Kıbrıs' ve 'Birlikte yaşamak istiyoruz' yazılı sloganlar dikkat çekiyor.

ERDOĞAN DA TUTUYOR
Bu arada Kıbrıs Rum Kesimi gazeteleri Fenerbahçe'yi Atatürk'ün takımı olarak lanse ederken Sarı- Lacivertli ekibi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da tuttuğundan bahsediyor. Ayrıca Aziz Yıldırım'ın şike davası nedeniyle hapiste yattığı vurgulanıyor.

LİMASSOL'DAN ÇAĞRI
F.Bahçe
ile bugün karşılaşacak olan Limassol'da taraftar dernekleri özel bir bildiri yayınlayarak takıma destek verilmesini istedi. Taraftar dernekleri statta büyük bir Limassol bayrağının açılacağını bildirdi.

BİZE ULAŞIN