Aslan bombayı patlatıyor!

Aslan bombayı patlatıyor!
14.04.2012 13:01 Güncelleme: 14.04.2012 13:03

Sarı-kırmızılı takımın gelecek sezon kadrosunda bir Japon yıldız olacak. Nikon yetkilileri şimdiden görüşmeler başladı. İlk hedefte CSKA'dan Keisuke Honda var...

Galatasaray'ın, Japonya'nın dünyaca ünlü markası Nikon ile yaptığı 3 yıllık sponsorluk anlaşmasının kapalı kapılar ardında gerçekleşen görüşmelerinde büyük ses getirecek planlar için el sıkışıldığı ortaya çıktı. Milliyet'in haberine göre, Nikon yöneticileri ile başta Metin Oktay Tesisleri olmak üzere birçok kez bir araya gelindiği ve imzalanan anlaşmanın sadece şortta reklamdan ibaret olmayacağı ifade edildi. Yapılan anlaşmaya göre; Nikon firması sarı-kırmızılı kulübe transfer konusunda da kapıyı açacak.

GÖRÜŞMELERE ŞİMDİDEN BAŞLANDI
İlk hedef, yeni sezonda G.Saray'a bir Japon futbolcu transfer edilmesini sağlamak. Nikon sponsorluğunda yapılacak transferde iki futbolcunun adı konuşuluyor; Bochum'da oynayan Takashi İnui ve CSKA Moskova'da forma giyen Keisuke Honda. İki oyuncu ile de temaslara başlayan Nikon'lu yetkililerin görüşmeleri belli bir seviyeye getirdikten sonra kararı G.Saraylı yöneticilere bırakacakları belirtildi.

GS TV JAPONYA'DA
Uzakdoğu'ya hızlı ve kalıcı bir giriş yapmak isteyen G.Saraylı yöneticiler sık sık hazırlık maçları ve kamplarla bölgeye gidecekler. Ayrıca Nikon'un katkılarıyla GS TV'nin Japonca olarak Japonya'da ve Çince olarak Çin'de yayın yapması da sağlanacak.

AVRUPA'DA SES GETİRECEK
İkinci başkan Ali Dürüst, "Hedefimiz G.Saray'ın adını daha da çok yaymak" dedi. Dürüst, "Takımımızın gelecek sezon Avrupa arenasında yer alacağına ve daha çok ses getireceğine inanıyoruz" dedi.

TOKYO'YA DEV GS STORE
Galatasaray'ın Uzakdoğu'daki yüzü olmayı hedefleyen Nikon yöneticileriyle Japonya'da bir futbol okulu açma projesi için de el sıkışıldı. Tokyo'da da dev bir GS Store açılacak ve ürün satışında Uzakdoğu pazarına ilk adım, Japonya'da atılmış olacak.

BİZE ULAŞIN