Arena'da kalbine yenik düştü

Arena'da kalbine yenik düştü
23.04.2012 16:30 Güncelleme: 23.04.2012 16:31

Dün akşam Türk Telekom Arena Stadı'nda oynanan derbi müsabakasında Fatih Çalışkan isimli bir Galatasary taraftarının hayatını kaybettiği öğrenildi.

Galatasaray Kulübü taraftar grubu olan ultrAslan'dan yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Dün oynanan Fenerbahçe maçı esnasında Fatih Çalışkan isimli taraftarımız kalp krizi geçirerek vefat etmiştir, kardeşimize Allahtan rahmet, kederli ailesine başsağlığı diliyoruz.

Bu müessif olayda maalesef bazı eksikler ortaya çıkmıştır.

Kardeşimiz rahatsızlandığı esnada yakın çevrede güvenlik görevlisi olmaması nedeniyle yardım istenememiş, ancak taraftarın toplu olarak bağırmasıyla ve bireysel çabalar sonucu sağlık ekiplerinin çağrılması sağlanmıştır.

Sağlık ekiplerinin müdahalesi esnasında ambulans çağrılmasından sonra ambulansın gelmesi yaklaşık 15-20 dakika sürmüştür, keza ambulans şoförünün yanlış yollara sapması nedeniyle hastaneye ulaşım 20-25 dakikayı bulmuştur.

Özetle maçın devre arası rahatsızlanan kardeşimiz ancak maç sonrası hastaneye ulaşmış ve bu sürede hayatını kaybetmiştir

2012 Türkiyesin de dünya stadı olarak nitelendirdiğimiz TT Arena'da ve devamında yaşanan sağlık skandalının sorumlularının bulunup gerekli hukuki işlemin yapılmasını ve yetkililerden kamuoyunun bilgilendirilmesini istiyoruz..."

ultrAslan
BİZE ULAŞIN