Honda, Galatasaray için çırpınıyor!

Honda, Galatasaray için çırpınıyor!
26.04.2012 11:43 Güncelleme: 26.04.2012 11:44

Sarı-kırmızılı ekibin yıllık 3.5 milyon euro'luk önerisine sıcak bakan Japon yıldız, Ruslar'ın sözleşme uzatma teklifini kabul etmedi.

Galatasaray'ın Japonya'nın dev şirketlerinden Nikon ile yaptığı sponsorluk anlaşmasının ardından gündeme gelen Keisuke Honda'nın transferi giderek yakınlaşıyor. Sarı-kırmızılı takımın yıllık 3.5 milyon euro'luk teklifine sıcak bakan Japon oyuncunun, CSKA Moskova'nın sözleşme uzatma önerisini fazla düşünmeden geri çevirdiği ifade edildi. Yeniden Avrupa arenasında sahne almak isteyen 25 yaşındaki Keisuke Honda'nın, "Rusya'daki görevimi tamamladım. Yeniden Avrupa'ya dönmek istiyorum" dediği öğrenildi.

LAZİO'NUN GALATASARAY'I GEÇMESİ ZOR

Rus basını, bu açıklama üzerine Japon oyuncunun, Galatasaray'dan aldığı teklifi değerlendirme konusunda istekli olduğunu öne sürdü. Daha önce Galatasaray'ın Honda için CSKA'ya 12 milyon euro önerdiği şeklinde iddialar da ortaya atılmıştı. İtalya Serie A'da çıta yükselten Lazio, Honda için yeniden Rusya kapılarına dayandı. Oyuncuyu ikna çabalarını sürdüren İtalyan yöneticilerin, parada artış yapmasına karşılık Galatasaray'ı saf dışı bırakmalarının zor olduğu belirtiliyor.

HONDA YARIŞI

Galatasaray'ın Honda ile ilgilenmesi Rus ve Avrupa basınında da geniş yer tutuyor. Haberlerde, Uzakdoğu'nun yıldızlarından Honda için Galatasaray ve Lazio'nun kıyasıya bir yarış içinde olduğu belirtiliyor.
BİZE ULAŞIN