Turkuvaz'da futbol zirvesi

Turkuvaz'da futbol zirvesi
27.04.2012 Cuma

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal ve Başkan Yardımcısı Refik Arkan, dün Turkuvaz Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanvekili Serhat Albayrak'ı ziyaret etti

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal ve Başkan Yardımcısı Refik Arkan, dün Turkuvaz Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanvekili Serhat Albayrak'ı ziyaret etti. Aysal, Albayrak ve Arkan Türk futbolundaki son gelişmeler hakkında sohbet etti. Aysal, "Benim bir rüyam var. ABD'deki NBA gibi Avrupa'da 20-24 futbol takımıyla bir lig ve bu ligin içinde başkanı olduğum Galatasaray'ı düşlüyorum. Galatasaray, zaten önde gelen bilgisayar oyunlarında Avrupa'nın en büyük takımlarıyla birlikte yer alıyor. Ama böyle bir organizasyona UEFA haklı olarak karşı çıkıyor. Şampiyonlar Ligi gibi bir gelir kaynağına zarar vermek istemiyor. Onların da içinde olduğu bir sistem oluşturulabilir" diye konuştu..

ÇITA YUKARI ÇEKİLMELİ
Albayrak ise, Türk futbolunun çıtayı yukarı çekmesi gerektiğini belirterek, "Türkiye, ekonomide, siyasette ve birçok alanda çağ atladı. Türk futbolunun bu aşamayı kat ettiğini söylemek güç. 2000'de UEFA Kupası geldi; 2002'de Dünya Kupası'na gittik; 2008'de Avrupa Şampiyonası'nda yer aldık. Bunların sürekli olması gerek. Her turnuvada yer almalı, her yıl Avrupa Kupası'nda en az çeyrek final görmeliyiz. Türkiye'de yetenekli futbolcular var ama erken yaşta çok para kazanınca kaybolup gidiyorlar. Türkiye'nin potansiyeli var. Yeter ki; Türk futbolu iyi yönetilsin"

ÜNAL AYSAL: UEFA KRİTERLERİNE TAM UYUYORUZ
Sohbet sırasında Serhat Albayrak, "2000'de UEFA Kupası'nın kazanılmasından sonra Türk takımlarının bütçelerinin inanılmaz arttığını ifade etti.

MALİ DİSİPLİN ÖNEMLİ
G.Saray Başkanı Ünal Aysal, "Futbolcu maliyetleri inanılmaz arttı. UEFA'nın mali kriterleri var. Biz Galatasaray olarak bu kriterlere bugünden tam uyuyoruz. Görev süresimce mali yönden önemli adımlar katettik" dedi.BİZE ULAŞIN