'Ali Sami Yen'i park yaparım'

'Ali Sami Yen'i park yaparım'
28.04.2012 10:45 Güncelleme: 28.04.2012 10:46

Ali Sami Yen Stadı’nın yerine inşa edilecek projenin ortakları anlaşmazlıklarını bir türlü çözemeyince, Çevre ve Şehircilik Bakanı Bayraktar uyardı:

"Böyle giderse orayı yeşil alan yaparım. Çok da keyif alırım. Yakında ihaleyi iptal edersek şaşırmayın. İş oraya gidiyor"

Ali Sami Yen arazisi üzerindeki proje Bakan Bayraktar'ın TOKİ Başkanı olduğu dönemde yapıldı. Ancak sonrasında ortaklar arasındaki anlaşmazlık çözülemeyince taraflar mahkemeye gitti.

Konuya ilişkin Gazete Habertürk'ten Menekşe Ataselim'in sorularını yanıtlayan Bakan Bayraktar, "TOKİ Başkanı olduğunuz dönemde ihalesi yapılan Ali Sami Yen arazisindeki projenin ortakları Torunlar ve Aşçıoğlu arasında uzun süredir uzlaşmazlık var. Açıkladığına göre, Yaşar Aşçıoğlu size mektup yazmış. Durumu nasıl değerlendiriyorsunuz?" yönündeki soruyu

"Ben öyle bir mektup okumadım. Böyle giderse orayı yeşil alan yaparım, onu söyleyeyim. Elimden gelirse yaparım. İhaleyi iptal ederim. Çok da keyif alırım o işten. Orayı yeşil alan yaparsak çok iyi olur. Zaten iş oraya doğru gidiyor. Çok yakında onların ihalesini iptal edersek şaşırmayın" şeklinde yanıt verdi.

Bakan Bayraktar, "Bu arsanın karşılığında yapılan Türk Telekom Arena için de "devletin parasıyla yapılıp bedavaya gelen stat" algısı var. Gerçekten öyle mi oldu?" yönündeki soruya ise "Sorular güzel de cevap vermek mecburiyeti var mı?" şeklinde yanıt vermeyi tercih etti.
BİZE ULAŞIN